Łukasz Koleśnik

Garaże ciągle są zastawiane

Zastawione garaże to częsty widok obok garaży koło szpitala. Fot. Łukasz Koleśnik Zastawione garaże to częsty widok obok garaży koło szpitala.
Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy bloków w Krośnie Odrzańskim narzekają na kierowców, którzy zastawiają im garaże. Tamci za to nie mają gdzie parkować. Jak to rozwiązać?

Kłopot z parkowaniem w centrum występuje od dawna. Podobnie wygląda sprawa przy garażach, znajdujących się w pobliżu miejscowego szpitala. Temat poruszany był również podczas sesji rady miejskiej. Problem w tym, że niewiele można zrobić. Dlaczego?

- Miejsce przy garażach zajmują głównie ludzie pracujący w pobliskiej jednostce wojskowej, przynajmniej tak słyszałem - przyznaje burmistrz Marek Cebula. - Staramy się interweniować w takich sprawach. Np. wprowadziliśmy ograniczenie postoju przy urzędzie skarbowym. Usprawniliśmy również sytuację z parkowaniem przy ul. 1 Maja - wymienia włodarz.

Kłopot występuje przy parkingu koło byłego marketu oraz przy wspomnianych garażach. - Problem w tym, że nie jest to teren gminny. Możemy tylko apelować do kierowców o rozsądek. Ponadto nie ma tam oznaczonych stref ruchu, więc nie może reagować ani policja ani straż miejska - przyznaje Cebula. - W centrum zawsze będzie brakować parkingów. Nie tylko u nas - dodaje.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.