WG

Garść ciekawostek, o których możesz nie wiedzieć

Garść ciekawostek, o których możesz nie wiedzieć Fot. 123rf
WG

Czy wiesz, że: 22 czerwca Niemcy ruszyły na ZSRR. Bób nie musi być ciężkostrawny. Do wyrwania zęba użył helikoptera. Ukrainka ma włosy długie na 2,5 metra. Worek na kanapki uratował wcześniaka. Za 30 lat budynki będą jak smartfony.

22 czerwca Niemcy ruszyły na ZSRR

Operacja Barbarossa, czyli zmasowany atak Niemiec i państw Osi na ZSRR, rozpoczęła się 22 czerwca 1941 roku. Uderzenie nastąpiło na rozległym obszarze od Bałtyku aż po Morze Czarne. W operacji sił lądowych oprócz 3 mln niemieckich żołnierzy uczestniczyło m.in. 250 tys. Włochów. Walki na froncie wschodnim i skuteczna kontrofensywa ZSRR przyczyniły się do porażki Niemiec.

Bób nie musi być ciężkostrawny

Wystarczy moczyć jego nasiona w wodzie. Przygotowany
w taki sposób zmniejsza ryzy-ko nadmiernej fermentacji
w jelitach. Bób zawiera dużo błonnika, węglowodanów i witamin: B1, B2, PP i C. Ponadto jest bogaty w wapń, fosfor, magnez i żelazo. Dzięki l-tyro-zynie poprawie ulega zdolność koncentracji. Jest sycący i bogaty w białko, więc specjaliści od żywienia polecają włączyć go do letniej diety.

Do wyrwania zęba użył helikoptera

Na takie ekstremalne rozwiązanie zdecydował się miesz-kaniec Leesburga w stanie Wirginia. Mężczyzna nie chciał tak po prostu pomóc synkowi wyrwać ruszający się już ząb. W końcu utrata pierwszych mleczaków to wielkie przeżycie dla dzieci. „Helicopter Dad” przywiązał dziecku sznurek do zęba i pociągnął go za pomocą helikoptera. „Operacja” zakończyła się sukcesem.

Ukrainka ma włosy długie na 2,5 metra

27-letnia Krystyna Kreczkiwska z Drohobycza pobiła w swoim kraju rekord na naj-dłuższe włosy. Mają one dokładnie 2 metry i 45 centymetrów. W ciągu ostatnich 15 lat kobieta obcinała je tylko raz. W salonie piękności czterech stylistów czesało ją przez trzy godziny. Na co dzień pomaga jej w tym mama. Młoda Ukrainka nie używa prostownicy ani suszarki i nosi warkocz.

Worek na kanapki uratował wcześniaka

Pixie Griffiths-Grant urodziła się w 28. tygodniu ciąży i ważyła pół kilo. Brytyjscy lekarze po cesarskim cięciu nie dawali dziewczynce praktycznie żadnych szans na przeżycie. Zde-cydowali się na niecodzienne rozwiązanie – włożyli dziecko do foliowego woreczka na kanapki, żeby się ogrzało. Pixie leżała w inkubatorze przez trzy miesiące. W końcu przybrała na wadze i jest już w domu z rodzicami.

Za 30 lat budynki będą jak smartfony

Futurolog Ian Pearson podzielił się swoimi wizjami dotyczącymi budownictwa w 2045 roku. Z mieszkaniem będzie można rozmawiać. Głosowo zmienimy np. temperaturę. Powstaną wysokie wieżowce, będące jednocześnie miastami. Zamiast okien, będą ekrany wirtualne. Domy zostaną wybudowane przez... drukarki 3D, a specjalny kostium ułatwi przenoszenie ciężkich przedmiotów.

WG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.