"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie weekendowe z 23-24 kwietnia 2016

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GL
redakcja Gazety Lubuskiej

"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie weekendowe z 23-24 kwietnia 2016

redakcja Gazety Lubuskiej

Sprawdźcie o czym piszemy w weekendowym wydaniu Magazynu "Gazety Lubuskiej" Plus.

Dlaczego to właśnie ich spotkało
– Wszystko nam ich przypomina. Miejsca, w których się spotykaliśmy, przedmioty. Ciągle ich widzimy przywołując wspomnienia... Teraz bez nich nic już nie będzie takie, jak kiedyś – mówią Ania i Oliwia.

– Nie wiemy, jak to teraz będzie bez Wowy i Julki. Byli naszymi najlepszymi przyjaciółmi, zawsze pomocni, oddani... Często to dzięki nim realizowaliśmy wiele planów – mówią Ania i Oliwia, przyjaciółki tragicznie zmarłych 16-latków w wypadku w Gądkowie Wielkim.

Osiągnęła życiowy sukces. Walczy o Rio [rozmowa z Joanną Łochowską]
- Jestem skromna i wrażliwa. Pojawił się trochę szum medialny. Ludzie cieszą się razem ze mną, tylko nie do końca odnajduje się w takim rozgłosie - przyznała Joanna Łochowska z UKS Zielona Góra.

Kryminalna Nowa Sól? – To tylko czarna legenda – mówią mieszkańcy
Kilka dekad Nowa Sól była miejscem akcji mrocznych opowieści o tajemniczych zabójstwach, wojnach gangów i narkotykowych bossach. Czy świat barek, ul. Wesołej i chłopców z winkla to już tylko legenda?

Kiedyś to była tylko czarna bida...
Do szkoły? Jak? Goła, bosa? Nikt nie dopilnował. Kto się zlitował, że dziecko bose, nagie? Tego nie było, kochasiu! – wspomina pani Bronisława, która do Kozowa pod Gubinem przyjechała z Bukowiny, z miejscowości...

Młody nie zarobi, ale z czasem ma szansę na większą wypłatę
Strażacy ostatnie podwyżki dostali rok temu, jednak wcześniej od lat ich wypłaty były na tym samym poziomie. I tak młody strażak otrzymuje wynagrodzenie w wysokości ok. 1700 zł na rękę. Dużo? Nie tylko strażacy uważają, że ich zarobki są skandalicznie niskie.

W pokerze zawsze trójka silniejsza jest od pary. A w lubuskim sejmiku?
Zdaniem jednych, dodatkowy koalicjant w sejmiku województwa zapewnia kontynuację dotychczasowej polityki regionu. Drudzy mówią o chęci utrzymania władzy w regionie za wszelką cenę.

Zielona Góra: Jak nasze firmy wracają do szkół
Kiedyś były szkoły przyzakładowe. Dziś firmy obejmują patronaty nad klasami. I dają im wiele. Praktyki, staże, wyposażenie pracowni to jeszcze nie wszystko, na co mogą liczyć młodzi.

Traktat o dobrym sąsiedztwie? Dzięki niemu zaczęło być normalnie [rozmowa z Czesławem Fiedorowiczem]
– 25 lat temu, 17 czerwca 1991 roku, Polska i Niemcy podpisały Traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Dzięki niemu Polacy i Niemcy odkryli sąsiada na nowo – przypomina Czesław Fiedorowicz, który mówi o sobie, że jest... dzieckiem tego Traktatu. Od tego tygodnia w każdym Magazynie „Gazety Lubuskiej” pochylimy się nad różnymi sferami polsko-niemieckiej współpracy. Sprawdźmy, czy przypadkiem nie zmarnowaliśmy tej ćwierci wieku...

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.