"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 12 kwietnia 2016

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
redakcja Gazety Lubuskiej

"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 12 kwietnia 2016

redakcja Gazety Lubuskiej

Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.

Znalazł się lekarz, który chce otworzyć ośrodek zdrowia w Nietkowicach
Jeśli nie będzie co najmniej 500 chętnych do leczenia się u miejscowego lekarza, ośrodek zdrowia pozostanie zamknięty pewnie na zawsze.

Mayday udało się przeżyć. Inny pies miał zginąć za pół litra spirytusu...
Sądy coraz częściej skazują katów zwierząt na bezwzględne więzienie. Adam B., który bił psa rurą, usłyszał wyrok ośmiu miesięcy odsiadki.

Stracił mieszkanie. Zamieszkał w szopce
Stanisław Gut od blisko 20 lat mieszkał w jednym z bloków w Szczańcu. Jak sam mówi, nie mając 30 tys. zł na wykup, w stresie i przerażeniu opuścił mieszkanie. Dobrowolnie oddał też klucze. – Wystraszyłem się, dlatego stamtąd uciekłem - opowiada. Mieszkanie należy do Lubuskiej Spółdzielni Mieszkaniowo-Eksploatacyjnej będącej w likwidacji.

Gorzów: nie śmiecimy "komuś". Śmiecimy sami sobie
Wstyd i złość. To czułem, gdy w weekend wybrałem się na spacer z Gorzowa do Kłodawy. Żadne akcje, mandaty czy wspólne sprzątania nie zmienią nic, jeśli nie zmieni się nasze myślenie, że wywalając odpady w lesie, śmiecimy „komuś”. Śmiecimy - do cholery - sobie.

Gorzów zakazał cyrkom występów, ale... właśnie przyjeżdża cyrk
Urząd zakazał występów cyrków ze zwierzętami, ale... dziś w Gorzowie będzie cyrk. Jakim cudem? To żaden cud, tylko dziurawe prawo.
- Nie mam już siły protestować, prosić, tłumaczyć. Mam nadzieję, że gorzowianie zagłosują nogami i po prostu nie kupią na to biletu - mówiła w poniedziałek „GL” Ula Suchocka, społeczniczka, prawdziwa weteranka walki z tresowaniem zwierząt. To m.in. dzięki takim ludziom, którzy protestowali przeciwko cyrkom i pikietowali podczas występów, urząd zmienił przepisy. I jesienią zeszłego roku zakazał występów cyrków z tresowanym zwierzętami.

Prawdziwa sztuka obroni się sama? Grafficiarze podzielili mieszkańców Nowej Soli
Twórcy graffiti, które w piątek pojawiło się na szkolnej elewacji, usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. Grozi im nawet pięć lat więzienia. Internauci protestują, twierdząc że dzieło... zdobi.

Wieś czy miasto - pirat na drodze nie ma umiaru
W Lipkach Wielkich. W Kamieniu Małym. W Białobłociu. W Gorzowie. Tak, piratów drogowych można spotkać wszędzie. Dowód? Miniony weekend.

Dopalacze, alkohol i internet - to one najczęściej kusza młodych mieszkańców lubuskiego [rozmowa]
- O zagrożeniach, z którymi spotykają się nasze małe i większe dzieci rozmawiamy ze Sławomirem Koziełem, który zbadał lubuskich uczniów i studentów.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.