"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 16 kwietnia 2016

Czytaj dalej
redakcja Gazety Lubuskiej

"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 16 kwietnia 2016

redakcja Gazety Lubuskiej

Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.

Archeolodzy odkryli rzeczy sprzed tysiąca lat
Monety, biżuterię, fragmenty broni i przedmiotów codziennego użytku sprzed tysiąca lat odkryli archeolodzy w Grodziszczu pod Świebodzinem.

Na horyzoncie Komisja Wenecka, a w tle sprawa o plagiat. I wyrok...
– Mnie trudno jest dziś udowodnić, że nie jestem wielbłądem – mówi prof. Bogusław Banaszak, przeciwko któremu od 11 lat toczy się sprawa o plagiat. Tymczasem sąd wydał nieprawomocny, niekorzystny dla naukowca wyrok...

Komendanci meldują, ile zarobili
Ile zarabia komendant powiatowy policji? Rocznie przeszło 100 tys. złotych. Rekordzista dostał za swoją pracę 124 tys. Zaglądamy do oświadczeń majątkowych funkcjonariuszy.

Pan Stanisław mieszkał w szopie. Teraz znalazł kąt
O losie pana Stanisława napisaliśmy kilka dni temu. Od razu zareagował szef hotelu w Myszęcinie. Dał mu pokój z łazienką.

Nowa Sól: Czy przejścia poprawią bezpieczeństwo dzieci?
Na al. Wolności powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa po zlikwidowanym fotoradarze.

Dekomunizacja? A po co? Zostawcie nam nasze ulice!
– Teraz jest gorszy komunizm jak był! Nie mają, co robić, tylko wydawać nasze pieniądze na zmiany ulic. A komu te nazwy przeszkadzają? Co za głupota! – mówi Kazimierz Czarnuszkiewicz, mieszkaniec ul. Jedności Robotniczej w Słubicach. Ale są też inne głosy. – Relikty przeszłości powinny odejść do lamusa – stwierdza Barbara Klimczewska z Gozdnicy, do niedawna mieszkała przy ul. Armii Czerwonej.

Za czasów Mieszka naszym Gnieznem był... Międzyrzecz
- Nie wiadomo, czy Mieszko przebywał w Międzyrzeczu. Za to Bolesław Chrobry przejeżdżał prawdopodobnie przez Międzyrzecz - opowiada regionalista. A czy jedna z pogańskich żon Mieszka pochodziła z Pszczewa?

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.