"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 17 maja 2016

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
redakcja Gazety Lubuskiej

"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 17 maja 2016

redakcja Gazety Lubuskiej

Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.

Nie byłem na komunii syna, ważniejszy był półmaraton [rozmowa]
Za niecałe dwa tygodnie rusza XXXIII Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego. O biegu opowiada jego twórca i wieloletni dyrektor, Edward Mazurkiewicz.

Derby widziane z dystansu lat
W niedzielę derby. Nie pierwsze i nie ostatnie. O wspomnienie minionych potyczek lubuskich drużyn poprosiliśmy byłych zawodników.

Nowa szkoła, to i nowa tradycja
W centrum edukacji zawodowej ma się uczyć 900 uczniów. Dlaczego nie będzie w nim Elektryka?

- Technologia idzie do przodu, a nasze pracownie jakby zatrzymały się w czasie. Ta nowa szkoła na pewno będzie z korzyścią dla uczniów - mówi dyrektor Budowlanki Tadeusz Najdora o Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

PiS wyrzucił radną, bo wstydziła się za PiS
Zgodnie z zapowiedzią szefów PiS Amelia Szołtun została wykluczona z partii. Jednym z powodów była jej wypowiedź w „GL”.

Amelia Szołtun, radna powiatu i etatowy członek zarządu powiatu słubickiego, została wykluczona z Prawa i Sprawiedliwości. Jedną z przyczyn podjęcia takiej decyzji przez partię była wypowiedź Szołtun na łamach „Gazety Lubuskiej”.

Oj, będzie się działo, żacy przejęli władzę
Jako jedyni w kraju studenci UZ obchodzą Bachanalia (a nie Juwenalia). Zapraszają do zabawy mieszkańców. Sprawdź atrakcje!

Niska temperatura i deszcze nie przeszkodziły studentom Uniwersytetu Zielonogórskiego w paradzie. Z piosenką na ustach przeszli z kampusu A przy ul. Podgórnej na deptak.

Wysepka w Strzelcach Krajeńskich miała pomóc. Niestety utrudnia ruch
Chcąc objechać wysepkę, kierowcy wykonują groźne manewry. Jednak według dyrekcji dróg wysepka musi tu pozostać. I koniec!

Podczas niedawnej modernizacji drogi krajowej nr 22 na wyjeździe ze Strzelec Krajeńskich do Gorzowa wybudowano wysepkę. Miała poprawić bezpieczeństwo ruchu, ale w ocenie kierowców wprowadziła tylko więcej zamieszania i powoduje niebezpieczne sytuacje.

Wielkie manewry wojskowe NATO ruszają już za kilka dni. Będzie głośno!
Będą czołgi, śmigłowce, wozy piechoty i wiele innego sprzętu. Ćwiczenia Anakonda 16’ potrwają od 7 do 17 czerwca, przed szczytem NATO.

Wielka kłótnia o... ogródek na zielonogórskim deptaku
Od kilku dni trwa spór o letni ogródek przy ratuszu. Prawo do niego roszczą sobie właściciele dwóch zielonogórskich klubów, którzy w listach przedstawiają swoje racje. Przedstawiamy ich fragmenty.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.