"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 26 kwietnia 2016

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
redakcja Gazety Lubuskiej

"Gazeta Lubuska" Plus - wydanie z 26 kwietnia 2016

redakcja Gazety Lubuskiej

Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.

Były starosta żagański został skazany za delegacje
- Nigdy nie oszukiwałem podczas wyjazdów służbowych - tłumaczy były żagański samorządowiec. - Odwołałem się już od wyroku.

Po dwóch latach postępowania zakończył się proces byłego starosty żagańskiego, oskarżonego o przekroczenie uprawnień i narażenie na straty starostwa powiatowego.

Karty rowerowe wielu z nas zniechęcą do jazdy
O początku nowego sezonu i pomyśle wprowadzenia kart rowerowych rozmawiamy z Pawłem Czerwoniakiem, zapalonym zielonogórskim rowerzystą.

Na S3 jest źle? Poczekajmy na lato
Nasi Czytelnicy twierdzą, że jazda rozbudowywaną trasą S3 przypomina tor przeszkód. A drogowcy już boją się sezonu wakacyjnego. I apelują: Jeśli nie musicie, nie jedźcie tą drogą.

Młodzi chcą zburzenia pomnika Bohaterów lub przeniesienia go ze starówki
Pomnik Bohaterów od lat wzbudza kontrowersje. Zmieniano jego wygląda. Ale to nie pomogło...

Zburzenia pomnika lub przeniesienia go w inne miejskie chce Młodzieżowa Rada Miasta. Taki wniosek przedstawił Marcin Osowski. Bo młodzi ludzie widzą w obelisku żołnierzy w radzieckich płaszczach, z pepeszami... Tylko jeden radny był przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Pozostali zagłosowali za wnioskiem.

Ładujesz w firmie prywatny telefon? Możesz łamać prawo
Ładujesz telefon, przyniosłaś do pracy czajnik, by robić sobie w pokoju herbatę? Nawet nie wiesz, że możesz... łamać prawo!

Prąd w urzędzie, szpitalu czy na dworcu wcale nie jest niczyj. Należy po prostu do tego, kto opłaca za niego rachunek i administruje budynkiem.

200 inwestycji w 8 lat ma odmienić Gorzów
Wydanie 1 mld zł do 2023 r. zapowiedział wczoraj prezydent Jacek Wójcicki. - To będzie kręgosłup naszego miasta - mówił.

To był „one man show” - sztuka dla jednego aktora. Choć prezydent podkreślał ciężką pracę swoich urzędników przy tworzeniu planu, dziękował radnym i mieszkańcom za podpowiedzi, to jednak nie ulegało wątpliwości, kto był bohaterem dnia.

Okrasa złamał przepisy. Było ze smakiem
Zdaniem Karola Okrasy każdy region powinien szukać swojej tożsamości. Kulinarnej. I znaleźć oryginalne smaki. Na przykład niedźwiedziego czosnku.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.