Gazeta Lubuska Run. Ciekawa trasa, zadowoleni biegacze. Było fajnie! [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
jakub lesinski

Gazeta Lubuska Run. Ciekawa trasa, zadowoleni biegacze. Było fajnie! [WIDEO]

jakub lesinski

Jubileusz 65-lecia „GL” postanowiliśmy świętować na sportowo. Dlatego też w Pszczewie odbył się specjalny bieg Gazeta Lubuska Run.

Pierwszy w historii bieg Gazeta Lubuska Run za nami. Imprezę udało się zorganizować mimo problemów z pogodą. Na mecie stawiło się ok. 300 zawodników, którzy do Pszczewa przyjechali całymi rodzinami. Panuje tutaj prawdziwie piknikowa atmosfera.

- Świetna impreza - mówili nam biegacze. - Warto, by trafiła na stałe kalendarza - przekonywali.

W biegu wystartował m.in. dwukrotny mistrz olimpijski, były wioślarz Tomasz Kucharski. - Bardzo ciekawa trasa, naprawdę fajnie przygotowana. Na szczęście nie popsuł jej deszcz, który padał w ostatnich dniach. Jakby wprowadzono dodatkową konkurencję w postaci zbierania grzybów, to można było trafić na sporo okazów. Było ich mnóstwo - zauważył znany gorzowski sportowiec. - Wykonałem założony plan. To był mój pierwszy start po dwóch latach. Tego czasu na ćwiczenie nie było aż tak wiele, ale trochę potrenowałem i skończyłem poniżej godziny. Jest dobrze. Generalnie bieganie to wielka przyjemność. Zachęcamy ludzi do aktywności, więc samemu warto startować w takich imprezach. Akurat mnie specjalnie nie trzeba było namawiać. Generalnie pojawiam się na różnych zawodach, jednak bardziej zależy mi na rekreacji, niż ściganiu się - dodał Kucharski, awizując swój udział w Grand Prix Gorzowa.

Swoich sił spróbowali też lubuscy dziennikarze. Radio Zachód reprezentował Ryszard Rachlewicz, zaś redakcję sportową „GL” Jakub Kłyszejko. - Nie ukrywam, że był to mój pierwszy start, więc miałem pewne obawy. Moim celem było ukończenie biegu. Nie było tragedii i nie czuje się specjalnie zmęczony. Dałem z siebie maksa. Ogólnie trasa była bardzo fajna, aczkolwiek trochę wymagająca. Mokro, zimno, ale najważniejsze, że udało się dobiec do końca - komentował nasz przedstawiciel.

W biegu głównym na 10,5 km (dwie pętle), wśród panów w kategorii open nie było niespodzianki. Zwyciężył znany w regionie biegacz, Adam Draczyński z Nowej Soli. Aby przebiec trasę potrzebował mniej niż 40 minut. W kategorii open pań triumfowała Wioletta Paduszyńska z Gorzowa. Przedstawiamy także zwycięzców poszczególnych kategorii: K16 - Anna Tamborska, K30 - Karolina Marzec, K40 - Edyta Wrzeszcz, K50 - Maria Duda-Kawiorska, M16 - Radosław Woszczydło, M30 - Mateusz Kaczmarski, M40 - Arkadiusz Janowski, M50 - Dariusz Duda, M60 - Leszek Puszkiel.

Z kolei w biegu hobby (5,2 km - jedna pętla) triumfował Michał Kubik, a wśród pań najlepsza była Justyna Kwiatkowska.

W biegach dla dzieci (na 400 m) i młodzieży (na 1.200 m) wystartowała niemal setka zawodników. Kacper z Gorzowa przed startem przeszedł trasę z reporterem „GL”. - Lubię ruch. Dlatego biegnę. No i macie ładne medale - mówił. Zdradził nam też swoją taktykę. - Zacznę spokojnie, by zostawić siły na drugą dwusetkę - mówił. Oklaskiwała go mama i ciocia. Obie ubrane na sportowo, bo chwilę później miały do zaliczenia nasz bieg główny dla dorosłych (ich zdjęcie znajdziecie w naszej biegowej galerii na www.gazetalubuska.pl).

O ile w wyścigu na 400 metrów więcej było zabawy niż rywalizacji, o tyle na 1.200 metrów walczono już na ostro.

Bezkonkurencyjny okazał się Szymon z Pełczyc. Wpadł na metę z niewielką przewagą nad drugim zawodnikiem, ale z gigantyczną nad peletonem. - Nie jestem biegaczem. Gram w piłkę. Dlatego muszę by w dobrej kondycji. Jak widać wystarczyło to na wygraną. Bardzo się cieszę! - mówił zdyszany reporterowi.

W obu konkurencjach dzieci i młodzież mogli liczyć na wielkie brawa i dziesiątki pamiątkowych zdjęć autorstwa rodziców i bliskich. Dla wielu dzieci był to pierwszy start, jednak dla niektórych po prostu kolejne zawody. - Jest moda na bieganie, na ruch. To dobrze. Wszystko jest lepsze niż komputer czy tablet. Niech biegają. Im więcej, tym lepiej - komentowali dumni rodzice.

Tutaj znajdziesz pełne wyniki Gazeta Lubuska Run

jakub lesinski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.