Gdy lupa nie pomaga, co wtedy? - Trzeba dać się przekonać i wyjść z domu - zachęca nowosolskie koło Polskiego Związku Niewidomych

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Gdy lupa nie pomaga, co wtedy? - Trzeba dać się przekonać i wyjść z domu - zachęca nowosolskie koło Polskiego Związku Niewidomych

Eliza Gniewek-Juszczak

- Jest wiele osób starszych, które zamykają się w sobie i kiedy nie mają wsparcia, rzadko wychodzą z domu. Zmieniamy ich podejście do życia - zapewnia Ewa Kołtko, szefowa koła Polskiego Związku Niewidomych.

Które sytuacje są dla osób niedowidzących najbardziej irytujące? Zdaniem Marii Waszkiewicz, która do nowosolskiego koła Polskiego Związku Niewidomych zapisała się w 2010 roku, przede wszystkim ciężko jest na przystankach, kiedy trzeba sprawdzić rozkład jazdy autobusów. - Są za wysoko i napisane zbyt małymi literkami - wyjaśnia pani Maria i podaje swój sposób na rozwiązanie tego problemu. - Wprawdzie na jedno oko zupełnie nie widzę, ale widzę trochę na drugie, robię zdjęcie telefonem i na ekranie powiększam.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.