Gdy społecznika cieszy słońce o poranku, to niesie on radość innym

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gdy społecznika cieszy słońce o poranku, to niesie on radość innym

Jarosław Miłkowski

Co wywołuje radość? Bezpieczeństwo, dotyk, rozmowa, czasem koncert. Mówią nam o tym nagrodzeni wczraj laureaci konkursu Społecznik Roku.

- By wywołać w drugiej osobie uśmiech, trzeba dostrzec w nim człowieka. Wystarczy przy nim być, przytulić, porozmawiać. Wystarczy poświęcić odrobinę swojego czasu – mówi nam Alicja Majewska-Cyranik, terapeuta zajęciowy z Domu Pomocy Społecznej w Szarczu (powiat międzyrzecki). Wczoraj została laureatką konkursu Społecznik Roku 2018. Wojewoda lubuski zorganizował go już 17. raz, a GL po raz kolejny miała patronat nad konkursem. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była radość.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.