Gdy zadzwonisz na policję, telefon odbiorą w Gorzowie

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gdy zadzwonisz na policję, telefon odbiorą w Gorzowie

Jarosław Miłkowski

W drugiej połowie maja w Lubuskiem nastąpi przekierowanie policyjnego numeru 997 na numer 112. Czy będziecie dzwonić z Żar, Zielonej Góry czy Międzyrzecza, to i tak dodzwonicie się centrum w urzędzie wojewódzkim.

Dziś, jeśli dzwonimy pod policyjny numer 997, telefon odbiera najbliższa jednostka policji. Jeszcze w tym miesiącu to się zmieni. Policyjny numer będzie przekierowywany na numer alarmowy 112. Zmiany – stopniowo w całej Polsce – wprowadza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaczęto od Śląska. W kwietniu proces przełączania numeru odbywał się w Opolskiem i Świętokrzyskiem. W maju przychodzi czas na województwa lubuskie i kujawsko-pomorskie.

Czytaj:

 • Dlaczego numer 997 będzie przekierowywany na 112?
 • Kiedy pod numer 112 przekierują telefon do straży i na pogotowie?
 • Gdzie dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy tylko strażaków?
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.