Gdzie ci inwestorzy? Budują mieszkania

Czytaj dalej
Fot. Gmina Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Gdzie ci inwestorzy? Budują mieszkania

Łukasz Koleśnik

Słychać narzekania mieszkańców, że niewiele nowych firm pojawia się w Krośnie. Inwestorzy są i stawiają na osiedla mieszkaniowe.

Nowe zakłady w Krośnie Odrzańskim? Na te jeszcze musimy poczekać. Chociaż pojawił się pierwszy przedsiębiorca, który wykupił trzy działki na strefie inwestycyjnej, to wciąż nie wiadomo co na tych terenach powstanie.
- Nie można jednak powiedzieć, że nie działają u nas nowi inwestorzy - podkreśla wiceburmistrz Grzegorz Garczyński.
Mowa o rosnących osiedlach mieszkaniowych w mieście. - Deweloperzy mocno zainteresowali się tym terenem i budują nowe bloki - opowiada zastępca burmistrza.

Około 150 nowych mieszkań

Długo trzeba było czekać na kogoś, kto zdecyduje się zainwestować w budowę nowych mieszkań.
- Ostatni blok w mieście został oddany do użytkowania kilkanaście lat temu, dokładniej około 2000 roku. Był to budynek przy ul. Matejki - mówi G. Garczyński.

Wiceburmistrz dodaje, że ostatnio nastąpił bum inwestycyjny na mieszkania w stolicy powiatu krośnieńskiego.
- Nowe mieszkania mają być oddawane w tym roku. Najprawdopodobniej jesienią - informuje G. Garczyński.
Bloki powstają przy ulicy Piastów oraz Kopernika. Ponadto jeden z deweloperów wziął pod swoją opiekę sypiący się budynek przy placu 11 Pułku, koło siedziby starostwa.

- Dzięki interwencji tego inwestora budynek przetrwał i teraz wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu - zaznacza wiceburmistrz. Ponadto jeszcze jeden, mały blok ma powstać przy ul. Chopina.

W sumie w Krośnie Odrza¬ńskim pojawi się ok. 150 nowych mieszkań. Skąd taka liczba?_Okazuje się, że na mieszkania są chętni. - Sprzedawaliśmy już w Krośnie mieszkania z rynku wtórnego, ale wiedzieliśmy, że chętnych na nowe lokale jest około 50 osób - informuje Marek Krześniak z firmy Emerald.

To właśnie ta firma znalazła wykonawcę, który zajmuje się blokami przy ulicy Piastów.

Będzie więcej lokali socjalnych?

- Świetnie, że powstają nowe mieszkania, ale kogo będzie na nie stać? - dopytuje pani Mariola z Krosna Odrzańskiego. - Co z lokalami socjalnymi dla biedniejszych ludzi?

Zadaliśmy te same pytania w urzędzie miejskim.

- Mieszkania socjalne powstaną przy okazji realizacji projektu rewitalizacji w dolnej części miasta. Konkretnie pomieszczenia w budynkach przy ul. Pocztowej zostaną dostosowane na lokale socjalne - informuje wiceburmistrz Garczyński.

Co poza tym? - Cały czas analizujemy sytuację oraz sprawdzamy, jakie mamy możliwości w budżecie gminy, w kontekście powstania kolejnych mieszkań socjalnych czy komunalnych. Żadne decyzje w tym temacie jeszcze nie zapadły - wyjaśnia zastępca burmistrza. Dodaje również, że w Krośnie takich lokali jest mało. - W naszych zasobach mamy ok. 400 mieszkań. Wszystkie zajęte, część jest zadłużona. Nasze zadanie, to niedopuszczenie do powiększania się zadłużenia - mówi.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.