Renata Hryniewicz

Gdzie dziecko nie może do lekarza, tam lekarz przyjeżdża do dziecka

Badania profilaktyczne „Nie nowotworom u dzieci” od lat są przeprowadzane są w Lubniewicach. - Odzew mieszkańców jest ogromny. Dzwonią też inne gminy Fot. UMiG Lubniewice Badania profilaktyczne „Nie nowotworom u dzieci” od lat są przeprowadzane są w Lubniewicach.
- Odzew mieszkańców jest ogromny. Dzwonią też inne gminy - mówi Anna Nawrot z urzędu miejskiego
Renata Hryniewicz

W Lubniewicach, Witnicy, Sulęcinie i Cybince w ambulansie fundacji McDonalda dzieci mają darmowe badania USG. Kostrzyn i Pszczew od lat fundują dzieciom szczepienia. Lubniewice już po raz czwarty zapewniają swoim najmłodszym mieszkańcom badania ultrasonograficzne - to akcja „Nie nowotworom u dzieci”.

- Co roku zainteresowanie jest ogromne! Mieszkańcy dzwonią i dziękują nam, że takie badania im zapewniamy. Wiele dzieci, dzięki badaniom, zostało skierowanych na dalszą diagnostykę - mówi Anna Nawrot, koordynatorka akcji.

Profilaktyczne badania USG to jeden z najlepszych sposobów na wczesne wykrywanie zmian chorobowych u dzieci.

Gdzie i kiedy będą przeprowadzane badania USG dla dzieci?
W jakim wieku dzieci mogą zostać przebadane?

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.