Gdzie w Sławie są toalety dla turystów?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Gdzie w Sławie są toalety dla turystów?

Eliza Gniewek-Juszczak

Jak to jest z toaletami w mieście turystycznym? Czytelnik skarży się, że jest jedna. Magistrat odpowiada, że co najmniej kilka.

- Zapytałem w jednej z lodziarni w Sławie o to, gdzie kulturalnie mógłbym się wysikać - opowiada czytelnik z Nowej Soli. - Usłyszałem, że ludzie często o to pytają, a publiczna toaleta w mieście turystycznym nad jeziorem jest tylko jedna. Dowiedziałem się też, że niekulturalni ludzie idą za potrzebą do zabytkowego parku nad jeziorem. Tam wśród drzew obrośniętych bluszczem starają się być niewidoczni. Tak nie może być! - zdenerwował się mężczyzna, który zawiadomił redakcję.

Po odpowiedź zwróciliśmy się do urzędu miejskiego w Sławie. - Mała, bo czterotysięczna Sława ma trzy publiczne toalety. Nie wiem skąd ta informacja o jednej - wyjaśnia Tomasz Krzymiński, kierownik referatu rozwoju lokalnego i promocji w sławskim urzędzie. - Właściwie toalety oddalone są od siebie o 300-500 metrów. Są to szalety przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego przy budynku OSP. Kolejne przenośne toalety zainstalowane są w okolicy ul. Parkowej. I są jeszcze toalety przy zajezdni autobusów, przy ul. Henryka Pobożnego. Te toalety zarządzane są przez urząd miasta. Są jeszcze ubikacje na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - wyjaśnia przedstawiciel urzędu.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.