Gedia kusi teraz uczniów stażami

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Leszek Kalinowski

Gedia kusi teraz uczniów stażami

Leszek Kalinowski

Gedia oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych zawarły umowę o współpracy. Co zyskają uczniowie? Sprawdź!

– Gimnazjaliści, którzy przyjdą do nas we wtorek na dni otwarte, będą mogli poznać swojego przyszłego pracodawcę – mówi dyrektor zielonogórskiego „Elektronika” Stanisław Rogulski.

Chodzi o nowosolską firmę Gedia, z którą szkoła podpisała w ubiegłym tygodniu umowę o współpracy. Dzięki temu placówka zyska kolejnego patrona, a uczniowie możliwość odbywania praktyk i staży.

– Nasza firma zatrudnia dziś 1,6 tysiąca osób. I od 10 lat wciąż zwiększa zatrudnienie – podkreśla członek zarządu Gedia Poland, Ryszard Gongor. - Wyjątkiem był tylko rok 2008, kiedy z powodu kryzysu musieliśmy minimalnie ograniczyć liczbę pracowników. Obecnie trwają kolejne inwestycje przy ul. Staszica. Gotowe będą za dwa miesiące, a uruchomienie produkcji zaplanowano na grudzień. To oznacza oczywiśćie kolejne miejsca pracy.

Gedia kusi uczniów
Filip Pobihuszka Gedia jest największym pracodawcą w powiecie.

Dzięki zawartej umowie uczniowie wszystkich klas „Elektronika” będą mieli możliwość odbywania praktyk i staży, choć już wcześniej takie bywały. Młodzieży bardzo przypadły do gustu. Stąd już teraz wiele pytań do dyrekcji szkoły. – Nasi uczniowie zatrudnili się tam nawet w czasie wakacji. Nie żal im było wolnego – dodaje wicedyrektor Sylwia Żyburt-Wasilewska. – Zależy nam na tym, by młodzież miała pracę w regionie. Choć oczywiście życzymy im karier międzynarodowych.

A to w Gedii także jest możliwe, bo firma działa też na Węgrzech, w Niemczech, Hiszpanii, Meksyku, Indiach i USA. Ryszard Gongor podkreśla, że firmie najbardziej dziś zależy na średniej kadrze technicznej, bo najtrudniej ją pozyskać. Jest pod wrażeniem, jak przygotowuje się uczniów w „Elektroniku” i wierzy, że współpraca będzie się mocno rozwijać. Jak podkreśla dyrektor szkoły, pomogą w tym unijne pieniądze, które mają być przeznaczone na szkolnictwo zawodowe. Wszystko po to, by nauka (ta teoretyczna i praktyczna) była jak najbardziej atrakcyjna. Będzie się o tym można przekonać już we wtorek w godz. 9-14 podczas dnia otwartego. Wtedy też pojawią się inne firmy...

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.