Giełda nazwisk - kandydatów na ważne stanowiska w KGHM

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa
Ewa Chojna, Grażyna Szyszka

Giełda nazwisk - kandydatów na ważne stanowiska w KGHM

Ewa Chojna, Grażyna Szyszka

Krzysztof Skóra, Jan Zubowski, Radosław Pobol, Czesław Cichoń... Są to nazwiska osób, które mają ponoć objąć kierownicze stanowiska w KGHM.

W najbliższą środę 3 lutego ma sie ukonstytuować nowa rada nadzorcza KGHM. Po zmianach jakich w składzie rady Nadzorczej Polskiej Miedzi dokonało Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy nadszedł teraz czas na zmianę prezesa spółki. Obok informacji o stanie prowadzonych przez Polską Miedź inwestycji jest również punkt dotyczący zmian w zarządzie holdingu.

Od momentu wygranej w wyborach przez Prawo i Sprawiedliwość nikt nie ma wątpliwości, że obok innych spółek Skarbu Państwa i KGHM czekają zmiany. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na stanowisko, które obecnie zajmuje Herbert Wirth jest Krzysztof Skóra, legniczanin i członek PiS. Skóra był prezesem KGHM w latach 2006 - 2008. Obecnie pełni mandat radnego sejmiku.

Na personalnych zmianach w miedziowej spółce mają skorzystać także głogowianie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do zarządu Polskiej Miedzi szykuje Jan Zubowski, były prezydent Głogowa, członek PiS-u. Miałby on odpowiadać za kontakty zarządu KGHM z samorządowcami.

Ale to nie jedyne nazwisko z Głogowa, które coraz częściej pada przy okazji zmian w KGHM. Nie jest tajemnicą, że dotkną one także dyrektora i zastępców Huty Miedzi „Głogów”. Prawdopodobnie wicedyrektorem do spraw pracowniczych ma zostać Radosław Pobol, były miejski radny PiS, a obecnie radny sejmiku dolnośląskiego.

– To zwykłe plotki – twierdzi Radosław Pobol. – Praca w hucie mnie zupełnie nie interesuje. Co innego, gdyby była oferta z KGHM, to nie wykluczam jej rozważenia. Jednak jak do tej poty nikt ze mną nie rozmawiał, nie miałem żadnej propozycji – zapewnia głogowianin, który od pół roku zajmuje się handlem nieruchomościami.

Wśród pojawiających sie nazwisk na jednego z wicedyrektorów huty jest też Czesław Cichoń, który był ostatnio prezesem miejskiej spółki TBS w Głogowie.

Autor: Ewa Chojna, Grażyna Szyszka

Ewa Chojna, Grażyna Szyszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.