Gimnazjaliści z Żagania wystrzelali puchary starosty

Czytaj dalej
Małgorzata Trzcionkowska

Gimnazjaliści z Żagania wystrzelali puchary starosty

Małgorzata Trzcionkowska

Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu zorganizował pierwszy otwarty turniej strzelecki dla uczniów gimnazjów. Najlepiej poszło Szprotawie.

Pomysłodawcą wybudowania szkolnej strzelnicy był nauczyciel z ZST-H Łukasz Cichanowicz. Pomogli mu Grzegorz Jankowski, Krzysztof Sieńko i Roman Cechowski. Udało się dzięki wsparciu technicznemu ze strony powiatowego oddziału Ligi Obrony Kraju w Szprotawie.

- Mamy u nas dwie strzelnice - opowiada Włodzimierz Kozieł, sekretarz zarządu powiatowego LOK. - Jedną dziesięciometrową, pod dachem, z której można strzelać z wiatrówek, drugą pięćdziesięciometrową, do strzelania kulowego. Mamy aż dziewięć szkolnych kół LOK. Praktycznie w każdej placówce. Teraz zaczęliśmy wchodzić również do Żagania i bardzo się cieszymy, że powstała bardzo dobrze wyposażona strzelnica w ZST-H. Mamy też nowe koło LOK przy LO im. Stefana Banacha w Żaganiu.
W szprotawskiej organizacji, na strzelnicy przy ul. Warszawskiej 1A działa czynnie ponad 100 osób. Dorosłych i młodzieży. - Organizujemy wiele imprez - dodaje W. Kozieł. - Na przykład spartakiadę samorządowców, otwarte mistrzostwa i wiele innych przedsięwzięć.

Oprócz strzelania szkoła przygotowała dla młodzieży zajęcia na ścianie wspinaczkowej, mieszczącej się na auli, pokaz udzielania pierwszej pomocy, przez klasę ratowników przedmedycznych, czy też musztrę paradną w wykonaniu uczniów klas wojskowych, żeby zachęcić swoich przyszłych uczniów.

- Od trzech lat należę do LOK-u - wylicza Adam Marciniak, uczeń Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach. - Uczestniczę w zawodach, ale też chętnie pomagam przy organizacji wszelkich imprez. Uczymy na przykład strzelać dzieciaki. To bardzo mi się podoba.
Patrycja Czop z Gimnazjum nr 1 w Szprotawie strzelała po raz trzeci w życiu. Drugim razem był trening przed zawodami na strzelnicy LOK. - Jestem z siebie zadowolona - podkreśla. - Poszło mi całkiem dobrze. Mogłabym zostać rewolwerowcem - śmieje się.

Jej koleżanka Laura Lerka również po zawodach była z siebie zadowolona. - Nasza drużyna świetnie sobie poradziła - stwierdza.
Pierwsze miejsce i puchar starosty zdobyło Gimnazjum nr 1 w Szprotawie, druga była drużyna Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, trzecia reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach.

- Chcemy, żeby nasza strzelnica żyła - podkreśla Krzysztof Sieńko. - Stąd organizacja zawodów. Jesteśmy otwarci i chętnie będziemy organizować zajęcia dla gimnazjalistów, czy też dla chętnych dorosłych. Tym bardziej, że teraz nie musimy już jeździć do Szprotawy, tylko mamy własny obiekt.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.