GKM ambitnie walczył ze Stalą, ale w końcówce już brakowało armat [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
MARZ

GKM ambitnie walczył ze Stalą, ale w końcówce już brakowało armat [zdjęcia]

MARZ

GKM do dziesiątego wyścigu toczył równorzędną walkę, ale w końcówce Stal odjechała. W naszej drużynie zbrakło punktów Buczkowskiego i Łaguty.

Stal Gorzów - MrGarden GKM 56:34

STAL: Iversen 1 1 (0,3,3,3,2), Jepsen Jensen 2 (2,0,0), Zagar 5+1 (0,0,3,2), Prz.Pawlicki 9+1 (3,3,2,1,0), Kasprzak 10+4 (2,1,3,2,2), Zmarzlik 14 (3,2,3,3,3), Cyfer 5+1 (2,3,0); MRGARDEN GKM: Lindbäck 9+1 (3,1,2,0,0,3), Ljung 5+1 (1,2,1,1,0), Okoniewski 9+1 (1,3,2,0,2,1), Buczkowski 4+1 (2,0,1,1), A. Łaguta 3 (1,2,w), Nowak 4+1 (1,1,1,1), Trzensiok 0 (0,0).

Tak jak zapowiedział Robert Kempiński, trener MrGarden GKM Grudziądz, do Gorzo-wa pojechała cała drużyna, razem z rezerwowymi. Na miejscu, po oględzinach na-wierzchni toru zapadły osta-teczne decyzje co do składu.

Ljung za Golloba

Gorzowianie, po opadach deszczu, od godz. 7 rano przygotowywali tor . Jednak był ciężki i z występu w meczu zrezygnował Tomasz Gollob, który przyjechał i był z drużyną w parkingu, pomagał jak mógł. Jednak jest na tym etapie mniej objeżdżony od kolegów, a na trudnym, wymagającym torze gotów był startować za niego Peter Ljung, który wystąpił z numerem 2.

Fani Stali nie mieli więc okazji ujrzeć w wyścigu wielkiego talentu - Bartosza Zmarzlika z jego mentorem i nauczycielem - Gollobem (za czasów, gdy startował w Gorzowie).

- Nie dopuszczam nawet myśli, że moglibyśmy w Gorzowie przegrać, jak w ubiegłym roku 27:63 - zaznaczał przed meczem Kempiński. - Tym razem musi być lepiej.

Grudziądzanie bardzo liczyli zwłaszcza na Antonio Lindbäcka, a Szwed od początku meczu brylował na torze w Gorzowie. Już w pierwszym wyścigu para GKM prowadziła 5:1, jednak Michael Jepsen Jensen po skutecznej pogoni rozdzielił Szwedów.

Drużyna MrGarden GKM najbardziej obawiała się przepaści dzielącej juniorów Stali od grudziądzkich. I rzeczywiście, w trakcie meczu punktów naszych młodzieżowców wyraźnie brakowało.

Do 10. wyścigu nie było jednak źle, GKM przegrywał tylko sześcioma punktami. W 10. fatalne wykluczenie Łaguty, gdy walczył o drugą pozycję (Pawlicki upadł) rozpoczęło złą passę. Wydawało się, że GKM w końcówce może jeszcze odrobić stratę, ale Stal już dominowała na torze.

Junior Stali - Zmarzlik najlepszy w meczu

Wkrótce okazało się, że mało który senior GKM-u może zagrozić Zmarzlikowi, który prezentował się najlepiej z wszystkich zawodników meczu! Trener Stali Stanisław Chomski sięgnął po Zmarzlika, by zastąpić nim w 11. wyścigu Jepsena Jensena. I junior wygrał z Ljungiem i Okoniewskim...

Robert Kempiński, trener MrGarden GKM
Na ciężkim torze w Gorzowie jednak liczyłem na lepszy wynik. O ile spodziewałem się, że nasi juniorzy nie sprostają raczej Zmarzlikowi i Cyferowi, to Buczkowski i Łaguta mogli pojechać lepiej. Przegraliśmy za wysoko. Przez dwie trzecie meczu dotrzymywaliśmy Stali kroku. Szkoda kilku ostatnich biegów.
Arkadiusz Tuszkowski prezes MrGarden GKM
Wynik nie odzwierciedla do końca walki na torze. Gdybyśmy dowieźli wszystkie punkty, wynikające z pozycji po starcie i nie tracili prowadzenia w wyścigach, to wynik byłby korzystniejszy. Była walka, GKM w zupełnie innym stylu jechał na wyjeździe, niż w 2015 r. Jest postęp, to cieszy.

Od tego momentu w ekipie GKM-u coś „siadło”. Na domiar złego w ogóle słabo szło Krzysztofowi Buczkowskiemu i Artio-mowi Łagucie. W 13. biegu trener Kempiński posłał do boju Lindbäcka za Łagutę i Okoniew-skiego za „Buczka”. Przynajmniej nie przegrali 1:5, ale na radykalne ratowanie wyniku było już i tak za późno.

Dorobek 4+1 pkt Marcina Nowaka, juniora GKM, wychowanka Unii Leszno, nie wydawał się wcale zły na tle skromnych zdobyczy Buczkowskiego i Łaguty (po 4 i 3 pkt). MrGarden GKM przegrał wysoko, ale walczył w Gorzowie i nie jest to już „chłopiec do bicia” na wyjazdach. Kibice obejrzeli ciekawy mecz. Grudziądzanie wyciągają wnioski: co zrobić, żeby także na wyjazdach wygrywać.

MARZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.