GKM Grudziądz ma ograć Falubaz

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
MARZ

GKM Grudziądz ma ograć Falubaz

MARZ

MrGarden GKM bez Łaguty za to z Ljungiem walczy na swoim torze, ale zadanie ma trudne: pokonać Falubaz z Protasiewiczem i Doylem. GKM da radę!

W kwietniu MrGarden GKM pokonał Ekantor.pl Falu-baz 46:32 w treningu punktowanym w Grudziądzu (13 wyścigów). Jednak sparing to nie mecz. Robert Kempiński, trener GKM, liczy na pierwszą parę Lindbäck - Ljung, choć nie jest całkiem pewien, czy Szwedzi już dopasowali sprzęt do toru. Obaj są świetnymi żużlowcami, Lindbäck w Rybniku ciągnął wynik. W meczu z Falubazem mają na swoim torze w pełni się odnaleźć.

Rujner nie ma kontuzji

Strategiczny w Grudziądzu junior, Mateusz Rujner 4 maja upadł w Gorzowie, w krajowym finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Prowadził w wyścigu. Na wirażu jego motocykl „stanął dęba” i wjechali w niego Sebastian Niedźwiedź (Falubaz), Norbert Krakowiak i Dawid Krzyżanowski (obaj Get Well Toruń). Rujner wycofał się z turnieju. - Poobijał się, ale na dziś nie ma zagrożenia, żeby nie wystąpił w meczu. Potrzebował kilku dni na dojście do siebie. To i owo go boli, ale nie ma złamań ani kontuzji - uspokaja Rafał Wojciechowski, kierownik drużyny GKM.Drugi junior, Marcin Nowak powinien solidnie punktować.

Karpow zna tor

Pomocny ekipie gości będzie Andrij Karpow, były jeździec GKM. Jest waleczny, a znajomość toru mu sprzyja. Większym wyzwaniem dla miejscowych są Piotr Protasiewicz, Jason Doyle czy Patryk Dudek. Niepokonana na swoim torze para Buczkowski-Okoniewski powinna sobie poradzić.

A kapitan, Tomasz Gollob? Na wyjeździe ma problem, ale w Grudziądzu daje popisówki ,taktycznie jeździ mistrzowsko, ogrywa rywali - jeśli nie szybkością, to sprytem. Daje show, co jest „solą” meczu. Wyścigi z jego udziałem brylują w tv i internecie. Gollob haruje z całą drużyną, podpowiada, doradza, żyje każdym wyścigiem.

Buczkowski 7 maja startuje w Terenzano, w rundzie kwalifikacyjnej do Grand Prix 2017. Jeśli przełożona będzie na 8 maja, mecz może się nie odbyć.

MARZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.