Gładka skóra? To wcale nie jest trudne

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Katarzyna Sklepik

Gładka skóra? To wcale nie jest trudne

Katarzyna Sklepik

Gładkie ciało to w niektórych miejscach zdecydowanie całoroczny obowiązek. Bez znaczenia, czy planujemy latem wyjście na plażę, czy w okresie karnawału do klubu, gładkie nogi to podstawa.

Odsłonięte latem nogi muszą być gładkie! Podobnie jest z pachami, strefami bikini czy okolicami twarzy. Dodatkowo zbyt obfite lub pojawiające się w niewłaściwych miejscach owłosienie, jest bardzo krępującym problemem. Jaki sposób wybrać na pozbycie się zbędnych włosków?

Depilacja pastą cukrową

Usuwanie włosków za pomocą pasty cukrowej to w 100 proc. naturalny sposób pozbycia się zbędnego owłosienia. Nie znajdziemy w jej składzie żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu mogą ją stosować osoby ze skłonnością do alergii oraz wrażliwą skórą.

- Najważniejszą zaletą tego rodzaju depilacji jest to, że pasta cukrowa nie podrażnia naskórka. Produkt obkleja włoski dookoła, nie przyklejając się do skóry, co znacznie zmniejsza ból. To zdecydowanie najdelikatniejsza, naturalna alternatywa dla innych metod depilacji - mówi Katarzyna Brzozowska, kosmetolog.
Przed zabiegiem możemy nanieść na skórę, również specjalny puder, który poprawi przyczepność pasty do włosków. Sprawi to, że depilacja przebiega jeszcze sprawniej i szybciej.

Najważniejszą zaletą tego rodzaju depilacji jest to, że pasta cukrowa nie podrażnia naskórka

Depilacja woskiem

Ten sposób polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy specjalnego wosku i podobnie, jak pasta cukrowa daje długotrwałe efekty oraz może być stosowany na wszystkich częściach ciała. Po samym zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona, istnieją jednak skuteczne sposoby, by temu zapobiec.

- Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów możemy całkowicie pozbyć się śladów zabiegu. Po depilacji usuwamy pozostałości produktu balsamem. Następnie wcieramy go w podrażnioną skórę. Preparat ten jest bogaty w naturalne składniki, takie jak różnego rodzaju olejki oraz panthenol. Jest to ważny element, który znacznie przyśpiesza proces regeneracji skóry, dzięki czemu staje się ona natychmiast nawilżona i odżywiona - podpowiada specjalistka.
Pomiędzy zabiegami warto stosować również peeling, który usuwa martwy naskórek, co znacznie zmniejsza ryzyko wrastania włosków.

Depilacja laserem

Depilacja laserowa to doskonały sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia i kłopotów z wrastającymi włosami.
Jednak w przypadku tego rodzaju zabiegów, aby uzyskać oczekiwany efekt, zazwyczaj nie wystarczy jedna sesja. Jeśli chcemy jednak uzyskać idealnie gładkie ciało, musimy zdecydować się na serię zabiegów.

- Jak wiadomo, najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce ze zbędnym owłosieniem jest depilacja laserowa. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie światła pulsacyjnego stosowaną w profesjonalnych laserach możemy na trwałe usunąć niechciane włoski po wykonaniu 6-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni - mówi Katarzyna Brzozowska.
Ostateczna ilość zabiegów ustala się indywidualnie. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach rosnących na jasnej skórze.

Depilacja IPL

Prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o depilację jest metoda IPL. Dzięki intensywnemu pulsacyjnemu źródle światła, w czasie zabiegu można wspomóc terapię wszelkich stanów zapalnych oraz pozbyć się wrastających włosków. Dodatkowo podczas tego rodzaju depilacji możemy wspomóc terapię służącą usunięciu przebarwień, sprawiając, że skóra stanie się nieskazitelna.

- Podobnie jak w przypadku depilacji laserem musimy wykonać serię zabiegów, natomiast IPL w przeciwieństwie do poprzedniej metody jest w stanie usunąć włoski u osób z różną karnacją w tym bardzo ciemne owłosienie na różnych długościach - tłumaczy Katarzyna Brzozowska.

Autor: Katarzyna Sklepik

Katarzyna Sklepik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.