Grażyna Szyszka

Głogów: Będzie więcej "kopert" na parkingach

Głogów: Będzie więcej "kopert" na parkingach
Grażyna Szyszka

Zmotoryzowani narzekają, że w Głogowie za mało jest miejsc parkingowych dla osób uprzywilejowanych. Ma to się zmienić.

Kierowcy skarżą się, że w Płatnej Strefie Parkowania jest za mało niebieskich kopert. Po zmianie regulaminu, kiedy to od stycznia wykreślono abonament dla osób niepełnosprawnych, głogowianie narzekają, że coraz trudniej im znaleźć wolne miejsce dla osób uprzywilejowanych.

– Najgorzej jest w pobliżu dworca PKP, a wcale nie lepiej przy aptece na Tysiąclecia – twierdzi Czytelniczka. – Wymalowali tam niebieską kopertę na skraju stromnego chodnika, zbyt blisko zjazdu z ronda i nie dość, że jest jedna, to trudno się z niej korzysta. O ile jest oczywiście wolna – opowiada kobieta dodając, że bardzo jej szkoda abonamentu. – Parkowałam tam, gdzie było wolne, ale teraz się boję, że dostanę mandat.

Płatna strefa działa w Głogowie od sześciu lat

Od stycznia tego roku, na wniosek prezydenta miasta, została zmniejszona o 154 miejsca i liczy teraz 1.008 stanowisk. Niebieskich kopert jest około 30, a są ulice, przy których nie wyznaczono ani jednego takiego miejsca.

Aneta Laskowska, kierowniczka biura PSP przyznaje, że faktycznie jest za mało stanowisk do parkowana dla niepełnosprawnych. Jednak zapewnia, że ma się to wkrótce zmienić.

– Wiosną będziemy je domalowywać – przyznaje. – Planujemy wyznaczyć takie miejsce na al. Wolności przy całodobowej aptece, a kilka innych zostanie namalowanych na Starym Mieście – wylicza kierowniczka dodając, że choć od stycznia nie ma już abonamentu dla niepełnoprawnych, który zezwalał na stawianie auta w całej strefie, wciąż można tak robić. Ale jest jeden warunek. – Kierowca musi mieć za szyba ważną Kartę Parkingową – mówi A. Laskowska. – Wówczas, jeśli w pobliżu nie ma niebieskiej koperty, albo jest już zajęta, to samochód może zaparkować na innym miejscu, a nasi kontrolerzy na pewno nie wystawią mandatu.

Głogów: Będzie więcej "kopert" na parkingach
Grażyna Szyszka Magdalena Matyniak jest jedną z kontrolerek, która sprawdza karty.

Kierowcy lub sami niepełnosprawni muszą jednak pamiętać, że nie mogą się już posługiwać starym abonamentem, bo od stycznia już nie obowiązuje. Jeśli kontroler strefy znajdzie go za szybą auta to ma podstawy do ukarania kierowcy. A niestety takich przypadków wciąż jest dużo.

Aby uniknąć kary w wysokości 20 zł, należy przyjść do biura Płatnej Strefy Parkowania, które znajduje się w pawilonie na targowisku przy Wałach Chrobrego, pokazać aktualną kartę parkingową i złożyć wniosek o anulowanie do prezydenta miasta.

Grażyna Szyszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.