Główna ulica miasta jest jak wykopalisko archeologiczne

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Główna ulica miasta jest jak wykopalisko archeologiczne

Jarosław Miłkowski

Podczas remontu ul. Sikorskiego niemal wystarczy wbić łopatę w ziemię, by natrafić na ślady historii. Tym razem archolodzy odkryli ślad prawdopodobnie najstarszego, nie licząc katedry, budynku w naszym mieście.

– Ten budynek powstał prawdopodobnie w okresie założenia miasta. Niewykluczone, że to obiekt, który towarzyszył budowie kościoła mariackiego, czyli dzisiejszej katedry. Może był to warsztat kowalski? Może szopa? Może tu mieszkali murarze? – zastanawiał się w czwartek 9 maja Stanisław Sinkowski, szef działu archeologii w Muzeum Lubuskim w Gorzowie. W ostatnich miesiącach jego stanowiskiem pracy przeważnie jest remontowana ul. Sikorskiego.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.