Eliza Gniewek-Juszczak

Głupi żart postawił na nogi Nową Sól. Teraz dwóch piętnastolatków stanie przed sądem

Nowosolskich policjantów wsparli funkcjonariusze z innych jednostek m.in. z Żar, Żagania, Zielonej Góry, Wschowy, Świebodzina oraz Gorzowa Wielkopol Fot. KPP Nowa Sól Nowosolskich policjantów wsparli funkcjonariusze z innych jednostek m.in. z Żar, Żagania, Zielonej Góry, Wschowy, Świebodzina oraz Gorzowa Wielkopolskiego
Eliza Gniewek-Juszczak

W poniedziałek, ok. godz. 11.45 ktoś poinformował o podłożeniu o ładunków wybuchowych w szkole. Okazało się, że dzwoniono z Nowej Soli. Część szkół w tym mieście została ewakuowana. Policja namierzyła dwóch 15-latków. Zajmie się nimi sąd dla nieletnich.

– Podjąłem decyzję, że nie będę ewakuował szkoły. Sami sprawdziliśmy wszelkie zakamarki. Ostatecznie lekcje się odbyły. Okazało się, że to był głupi żart – przyznaje Daniel Lesiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki”. – Poznałem treść przesłanej informacji i doszedłem do wniosku, z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jest to żart. Podjąłem ryzyko, ale gdyby coś się stało, byłbym bezpośrednio odpowiedzialny za całą sytuację.

Ewakuowana była m.in. szkoła podstawowa nr 1 w Nowej Soli. Część dzieci zabrali rodzice. Pozostałym uczniom zapewniono opiekę w bibliotece miejskiej.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.