Głupota ludzka nie zna granicy - mówi pan Kazimierz, kiedy czuje smród z kominów. Gmina Sława dofinansuje wymianę pieców

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Głupota ludzka nie zna granicy - mówi pan Kazimierz, kiedy czuje smród z kominów. Gmina Sława dofinansuje wymianę pieców

Eliza Gniewek-Juszczak

Pierwszy raz w tym roku władze gminy Sława chcą dokładać mieszkańcom i wspólnotom pieniądze na wymianę pieców. To kolejny pomysł na walkę ze smogiem.

Wieczorem na głównej ulicy w Starym Strączu, pierwszej wsi za Sławą, w kierunku Wschowy, po jezdni ściele się jakby mgła, przez moment niewiele widać, a po chwili do samochodu wdziera się zapach z domowych palenisk. Na dworze temperatura poniżej zera, trudno w piecu nie palić.

Żeby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń wydobywających się z kominów władze gminy podjęły decyzję o dofinansowaniu wymiany starych pieców na nowoczesne, które już tak środwiska nie będą zanieczyszczać. To kolejny po montażu czujników jakości powietrza, pomysł na bardziej czyste powietrze w gminie, w której rozwija się turystyka.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.