Łukasz Koleśnik

Gmina Dąbie: Strażacy-ochotnicy pozostawieni na lodzie? Gmina nie pomogła zdobyć im nowego wozu strażackiego?

- Dziś w naszej jednostce znajdują się dwa wysłużone, ponad 30-letnie samochody - mówią strażacy z OSP Dąbie. - Aby zakupić nowy wóz bojowy potrzebujemy Fot. Archiwum prywatne - Dziś w naszej jednostce znajdują się dwa wysłużone, ponad 30-letnie samochody - mówią strażacy z OSP Dąbie. - Aby zakupić nowy wóz bojowy potrzebujemy blisko 900 tys. zł.
Łukasz Koleśnik

17 nowych wozów dla lubuskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Nowe pojazdy trafiły nawet do biedniejszych gmin, jak chociażby gmina wiejska Gubin. Dąbie również otrzymało promesę, ale nie było łatwo. Dlaczego? Sołtys wsi oraz niektórzy radni wskazują, że gmina nawet nie postarała się o nowy wóz dla OSP Dąbie...

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński odwiedził Kożuchów. Przekazał lubuskim strażakom promesy na zakup kilkunastu nowoczesnych wozów. Koszt jednego to 730 tys. zł. OSP Dąbie również ma otrzymać pojazd, ale tylko dlatego, gdyż ochotnicy zobowiązali się zebrać blisko 230 tys. zł na wkład własny.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.