Gmina Gubin/Maszewo: Na remonty dróg w Połęcku oraz Chlebowie trzeba będzie poczekać?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Gmina Gubin/Maszewo: Na remonty dróg w Połęcku oraz Chlebowie trzeba będzie poczekać?

Łukasz Koleśnik

Od lat mieszkańcy Chlebowa narzekają na „czołgówkę”, która przebiega przez ich wieś. Podobnie sytuacja wygląda w Połęcku. Wydawać by się mogło, że planowana budowa mostu na Odrze między dwoma miejscowościami doprowadzi do tego, że drogi zostaną wyremontowane. A może być odwrotnie.

Droga wojewódzka 138 w ostatnim czasie budziła wiele emocji. Dość powiedzieć, że w zeszłym roku mieszkańcy Wałowic i okolicznych miejscowości zorganizowali protest, w którym domagali się remontu odcinka.

- Nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia, do tego przy głównej drodze nie ma chodników, a w niektórych miejscach nawet pobocza - podkreślają mieszkańcy.

Częściowo się udało, ponieważ droga pomiędzy Jaromirowicami a Wałowicami zostanie naprawiona w tym roku.

- Zakres inwestycji obejmować będzie przebudowę drogi wojewódzkiej nr 138 na odcinku Jaromirowice – Wałowice poza miejscowościami na długości 2,62 km, poszerzenie nawierzchni jezdni do 6 m wraz z poszerzeniami na łukach oraz wykonanie odwodnienia powierzchniowego do przydrożnych rowów - wymienia dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Paweł Tonder.

A co z drogami w wioskach? Mieszkańcy Chlebowa podkreślają, że trasa przez ich miejscowość przeszkadza nie tylko kierowcom. - Przecież tam ludziom trzęsą się naczynia i pękają budynki już od wielu lat - podkreślała radna sejmiku wojewódzkiego, Anna Chinalska.

Naprawy dróg w Chlebowie, czy też sąsiednim Połęcku, próżno szukać w planach ZDW. Można to powiązać z planowaną budową przeprawy nad Odrą w Połęcku. - Zakres planowanej inwestycji obejmuje budowę mostu przez rzekę Odrę wraz z budową nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 138 w całości po nowym śladzie od miejscowości Granice do Chlebowa i będzie łączyła się z istniejącą drogą wojewódzką nr 138. Takie rozwiązanie pozwoli ominąć miejscowości Granice, Maszewo, Połęcko oraz Chlebowo - wyjaśnia P. Tonder. - Odcinek drogi wojewódzkiej, zastąpiony nowo wybudowanym odcinkiem trasy zostanie przekazany zarządcy dróg powiatowych.

Tym samym inny samorząd, który ma już na głowie wiele odcinków do remontu, będzie zajmował się kolejnymi. Czy na ich remont przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać?

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.