Eliza Gniewek-Juszczak

Gmina Kożuchów. Strach, że włókna azbestu dostaną się ludziom do płuc sparaliżował wieś. Do końca kwietnia trujący eternit ma zniknąć

Rozbiórka dawnej chlewni Fot. Arch. sołtys Radwanowa Anny Kościukiewicz Rozbiórka dawnej chlewni
Eliza Gniewek-Juszczak

- Pył unosił się w powietrzu. Na pewno nie było to bezpieczne dla mieszkańców, tym bardziej, że w pobliżu znajduje się plac zabaw i budynek z siłownią dla młodzieży – opowiada o rozbiórce dawnej chlewni pokrytej azbestem sołtys wsi Anna Kościukiewicz. Czy mieszkańcy Radwanowa w gminie Kożuchów mogą się już czuć bezpiecznie?

Już dwa lata temu, 16 marca 2016 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru z Nowej Soli wydał decyzję, w której nakazał właścicielom nieruchomości w Radwanowie wykonać rozbiórkę budynku gospodarczego pokrytego dachem z azbestu. Dawno temu były tutaj chlewnie. Od lat pomieszczenia stoły puste i niszczały. Inspektor wyznaczył termin zakończenia rozbiórki na 31 grudnia 2016 r.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.