Gmina Łagów powalczy o kamery i laptopy

Czytaj dalej
Fot. M. Kapała
Czesław Wachnik

Gmina Łagów powalczy o kamery i laptopy

Czesław Wachnik

Gmina Łagów chce z Unii pozyskać 1,5 mln zł. Za te pieniądze zamierzają kupić nowoczesny sprzęt mulimedialny do szkoły podstawowej i gimnazjum.

Rozpoczęły się zabiegi o pozyskanie funduszy unijnych

Przykładem jest gmina Łagów, która już zgłosiła się do konkursu na projekt edukacyjny. Jak nam powiedziała sekretarz gminy Iwona Miś - Kwiatkowska, do urzędu marszałkowskiego zgłoszono projekt o nazwie „Przygody z nauką - kompleksowy program rozwoju dla szkoły podstawowej i gimnazjum”.

Projekt ma wartość 1,5 mln zł. Za te pieniądze mają się odbywać zajęcia dodatkowe dla dzieci, by podnieść ich poziom nauczania.

Ale to nie wszystko. Mają być też organizowane zajęcia dla nauczycieli. Jednak najwięcej pieniędzy ma pochłonąć doposażenie placówki. Szkoła w Łagowie, bo do niej ma trafić sprzęt, ma się wzbogacić o nowoczesne tablice multimedialne, sieci komputerowe, projektory. Ma też powstać nowoczesna pracownia chemiczna. - Cel jest jeden, a jest nim podniesienie poziomu nauczania w naszej szkole- powiedziała sekretarz Miś- Kwiatkowska. - Nie zamierzam sugerować, że teraz jest on niski, ale dzięki nowoczesnym metodom nauczania zapewne będzie znacznie wyższy.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.