Czesław Wachnik

Gmina liczy na unijne pieniądze

Czesław Wachnik

Gmina liczy na pozyskanie pieniędzy unijnych. To za nie chce odnowić budynki domu kultury oraz pustostanu, który będzie siedzibą ośrodka.

- Dlaczego gmina nie remontuje pustostanu na zapleczu siedziby urzędu. Ma się tam przeprowadzić ośrodek pomocy społecznej. Rada zabezpieczyła na ten cel 150 tys. zł, a mimo tu wójt odwleka remont - poinformował nas jeden z radnych.

- To prawda, że wcześniej chcieliśmy wyremontować obecny pustostan, by tam trafił ośrodek. Mamy nawet dokumentację. Jednak postanowiłem sprawę przełożyć, bo wpadłem na inny pomysł - odpowiedział wójt. Wyjaśnił też, że gmina chce pozyskać pieniądze z unijnego programu Lubuskie 2020, dzięki którym można byłoby przeprowadzić termomodernizację kilku obiektów.

Obecnie przygotowuje się wniosek, który lada dzień trafi do Zielonej Góry.

Gmina chce przeprowadzić termomodernizację nie tylko wspomnianego pustostanu, ale też budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Ogólny koszt szacuje prac szacuje się 1 mln zł, a gmina liczy na sfinansowanie 85 proc. tej sumy. To czy unijne pieniądze trafią do Szczańca będzie wiadomo do końca kwietnia. Jeśli tak, to budynek domu kultury oraz obecny pustostan będą odnowione. I za obce pieniądze, a nie gminne.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.