Gmina Przyszłości pełna niespodzianek

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Gmina Przyszłości pełna niespodzianek

Łukasz Koleśnik

Wkrótce mieszkańcy poznają plany, dotyczące Krosna Odrzańskiego, wyniki budżetu obywatelskiego i atrakcje na Rybobranie. Wszystkie te informacje zostaną przekazane na gali "Gmina Przyszłości". Jednak organizatorzy już zostali pozbawieni jednej niespodzianki.

Już w najbliższy czwartek odbędzie się coroczne spotkanie przedstawicieli samorządu z mieszkańcami. Jak zwykle podane zostaną ciekawe informacji, poznamy plany rozwojowe gminy, wyniki budżetu obywatelskiego oraz rozkład jazdy podczas tegorocznego Rybobrania.

Organizatorzy zostali jednak pozbawieni jednej, naprawdę dużej niespodzianki. Już na kilkanaście dni przed galą wszyscy dowiedzieli się, że główną gwiazdą najnowszej edycji krośnieńskiej imprezy będzie Enej.

- To trochę niefortunna sytuacja. Miała to być nasza duża niespodzianka - śmieje się burmistrz Marek Cebula. - Informacja nie wyszła od nas. Zespół Enej opublikował na swojej stronie internetowej plan koncertowy. Tam właśnie znalazła się informacja o występie w Krośnie Odrzańskim - przyznaje włodarz.

Dlatego teraz organizatorzy nie puszczają pary z ust. - Nie chcemy, żeby wszystkie informacje wyszły na światło dzienne, zanim dojdzie do spotkania. To byłoby nie fair w stosunku do mieszkańców - zaznacza M. Cebula.

Więc czego można spodziewać się na Rybobraniu?_- Zapraszamy na spotkanie, tam wszystkiego będzie można się dowiedzieć - zachęca burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Ślepo można jednak zakładać, że na pewno odbędzie się coroczny korowód rybobraniowy z Wodnikiem. Można spodziewać się, że oprócz zespołu Enej, wystąpią przynajmniej jeszcze dwie gwiazdy.

Co jeszcze? W ostatnich latach, na każdym Rybobraniu obecny był krytyk kulinarny, Robert Makłowicz, który właściwie stał się już symbolem krośnieńskiej imprezy. Czy pojawi się tym razem? Organizatorzy jednak uśmiechają się tylko.

- Proszę wytrzymać jeszcze niecałe dwa dni i wszystko będzie jasne - zapewnia Anna Januszkiewicz, naczelnik wydziału promocji i rozwoju gospodarczego.

Podobnie jak w zeszłym roku, uroczyste spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, przy ulicy Pułaskiego 3.

Przebieg gali będzie przypominał zeszłoroczną odsłonę. Na początku zaprezentowane zostaną wspomnienia z dawnego Krosna Odrzańskiego. - Spotkanie rozpocznie spacer po przedwojennym Crossen ad der Oder - zapowiada A. Januszkiewicz.

Podsumowany zostanie też rok 2016 w gminie Krosno Odrz.. Później pojawią się najważniejsze informacje dla mieszkańca, czyli plany na przyszłość. Burmistrz Marek Cebula oraz jego współpracownicy przedstawią najbliższe przygotowywane inwestycje.

Oficjalnie przedstawione zostaną gwiazdy nowej odsłony Rybobrania, jednej z największych imprez w województwie lubuskim. Poznamy też wyniki IV edycji krośnieńskiego budżetu obywatelskiego. Na koniec wystąpi wspomniany wcześniej zespół - Audiofeels.

Spotkanie „Gmina Przyszłości” odbędzie się 23 lutego, o godz. 18.00.

Zobacz jak bawili się uczestniczy Rybobrania w zeszłym roku:

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.