Gmina Skąpe stawia tradycyjne lampy, bo są tańsze

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Czesław Wachnik

Gmina Skąpe stawia tradycyjne lampy, bo są tańsze

Czesław Wachnik

W przyszłym roku w gminie Skąpe ma przybyć 30 lamp. - Nasze wsie się rozrastają. Dlatego musimy montować wciąż nowe słupy oświetleniowe - powiedział nam wójt Skąpego Zbigniew Woch.

Przed kilkoma dniami dwa słupy postawiono w Niesulicach, a lada dzień kolejne pojawią się w Ołoboku i Skąpem. Na przyszły rok plany są jeszcze bardziej ambitne, planuje się postawienie 30 słupów oświetleniowych. Co ciekawe, nie jest to oświetlenie zasilane za pomocą ogniw fotowoltaicznych, ale lampy tradycyjne. Czyli zasilane prądem elektrycznym.

Dzieje się tak, gdyż jak wyliczono w gminie, ten rodzaj oświetlenia jest znacznie tańszy od fotowoltaiki. Tradycyjny słup, nawet gdy konieczne jest podciągnięcie 30-50 metrów sieci elektrycznej, kosztuje 2,5-3 tys. zł. Przy lampach zasilanych ogniwem, koszt to 8 tys. zł.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.