Czesław Wachnik

Gmina Świebodzin pomoże w zdjęciu azbestu

Czesław Wachnik

Do 2032 roku azbest ma być usunięty ze wszystkich dachów w Polsce. Gmina Świebodzin prosi mieszkańców o zgłaszanie chęci pozbycia się eternitu.

Przez ostatnie trzy lata z około 200 dachów budynków w gminie Świebodzin znikł azbest. Eternit zawierający ten niebezpieczny materiał, zabrała i wywiozła specjalistyczna firma, natomiast właściciel budynku, musiał na własny koszt położyć nowy dach. Jak nam powiedział wiceburmistrz Krzysztof Tomalak dotychczas koszty usunięcia eternitu pokrywała wprawdzie gmina, ale później zyskiwała ona nawet 100 procent dofinansowania kosztów takiej operacji. Teraz ma być inaczej, wobec dużego zainteresowania samorządów w pozbywaniu się niebezpiecznego azbestu, dofinansowanie wyniesie około 80 procent.

Zgodnie z przepisami do 2032 roku azbest ma być usunięty z wszystkich dachów w Polsce. - Myślę, że nawet wcześniej w naszej gminie pozbędziemy się tego groźnego dla zdrowia materiału - deklaruje wiceburmistrz. Na razie burmistrz apeluje do mieszkańców, by do 20 stycznia zadeklarowali czy chcą, by z dachów ich budynków zdjęto azbest. Gmina musi zabezpieczyć w budżecie odpowiednią sumę pieniędzy.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.