Gmina wiejska Nowa Sól rośnie w siłę. Będą siłownie w większości wsi. Została zawarta umowa na wsparcie unijne przedsięwzięcia [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Gmina wiejska Nowa Sól rośnie w siłę. Będą siłownie w większości wsi. Została zawarta umowa na wsparcie unijne przedsięwzięcia [ZDJĘCIA]

Eliza Gniewek-Juszczak

Plenerowe siłownie pod chmurką pojawią się przy placach zabaw w 12 miejscowościach gminy. - Dziecko będzie się bawiło, a mama będzie mogła intensywnie poćwiczyć - zachwala wójt Izabela Bojko.

- Mieszkańcy na pewno będą zadowoleni - stwierdził wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. - Myślę, że inwestycja powinna być spokojnie w tym roku zrealizowana. Wobec braków wykonawców różnych przedsięwzięć myślę, że akurat te rzeczy powinny się udać.

W piątek w urzędzie marszałkowskim wójt Izabela Bojko i wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisali umowę na dofinansowanie budowy dwunastu siłowni plenerowych. 203,5 tys. zł wsparcia pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach naboru ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Kraina Lasów i Jezior w Siedlisku.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.