Gmina wyróżniła to, co ma najlepszego. Czyli? Oczywiście swoich mieszkańców!

Czytaj dalej
Fot. Fot. Patryk Bagiński/Um Strzelce Kraj.
Agnieszka Drzewiecka

Gmina wyróżniła to, co ma najlepszego. Czyli? Oczywiście swoich mieszkańców!

Agnieszka Drzewiecka

Ryszard Drewniak, Franciszek Domaradzki i Jan Świrepo - oto zdobywcy nagrody roku. Gmina wyróżniła też innych zasłużonych mieszkańców.

- Chcemy pokazać to, co w gminie mamy najpiękniejsze. Najpiękniejsi są nasi mieszkańcy i więc to ich chcemy dziś wyróżnić i im podziękować - mówił burmistrz Mateusz Feder, otwierając w piątkowy wieczór uroczystą galę w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

To właśnie podczas tej uroczystości gmina co roku wyróżnia i nagradza osoby i instytucje, które osiągają wybitne sukcesy, które swoją pracą przyczyniają się do rozwoju gminy i do jej promowania. Poza wybitnymi mieszkańcami na galę zapraszani są także posłowie, senatorowie, radni czy przedstawiciele władz województwa, i to oni wręczają wyróżnienia oraz nagrody roku, czyli statuetki. Te ostatnie trafiły w piątek do trzech osób. Nagrodzono je za działalność społeczną. Oto nagrodzeni.

Ryszard Drewniak nagrodę otrzymał za włączanie się w życie społeczne miasta i gminy Strzelce. To postać, która od lat działa na rzecz strzeleckiej społeczności. Wspiera kulturę, wspiera młodych piłkarzy, rozpowszechnia też powojenną historię Strzelec, prowadząc niebanalny i pełen ciekawych, starych fotografii portal internetowy. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu wyposażono strzelecką kolegiatę w organy, a Strzelecki Ośrodek Kultury w fortepian. Ryszard Drewniak angażował się też w organizację wystaw o stanie wojennym. Od pięciu lat działa też w stowarzyszeniu „Razem dla Strzelec”. To właśnie to stowarzyszenie organizuje m.in. jedno z większych wydarzeń w mieście: coroczną charytatywną imprezę Strzelczanie dla strzelczan.

Druga nagrodzona osoba to Franciszek Domaradzki. To mieszkaniec Bronowic, od ponad 40 lat działa w ochotniczej straży pożarnej, jest jej miejsko - gminnym komendantem. Zainicjował budowę remizy strażackiej, pomieszczeń socjalnych dla stażaków i innych obiektów, dzięki którym OSP może prężnie działać. Współorganizuje zawody sportowo - pożarnicze, turniej wiedzy pożarniczej, przyczynił się do utworzenia drużyny młodzieżowej w OSP Bronowice. Ma na koncie brązowy, srebrny i złoty medal za zasługi dla pożarnictwa oraz tytuł zasłużonego dla województwa.

Trzeci laureat nagrody specjalnej to Jan Świrepo. Otrzymał ją za 50 lat pracy na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju miasta i gminy. Od początku swojej pracy związany był ze strzeleckim zakładem POM, przez 12 lat był jego dyrektorem. Był posłem, radnym sejmiku, wicewojewodą. Działał też w sporcie, był prezesem olarskiej sekcji LKS POM. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wybitnych mieszkańców Strzelec i gminy wyróżniono też w kilku kategoriach.

Za osiągnięcia sportowe wyróżnienia otrzymali zawodnicy: Rafał Misjan, Mateusz Cieślik, Maciej Goździcki, Weronika Wysocka, Dominik Ferens, Adam Kulczycki, Marcin Łęszczak, Piotr Gruszczyński, Nicole Ostojska i Damian Sławek.

Nagrodzono też trenerów: Leszka Małeckiego, Pawła Partykę, Bartłomieja Więskowicza, Macieja Kusia i Józefa Szymańskiego. Za działalność na rzecz sportu wyróżnienia otrzymali: Wiesław Bilski, Klub Olimp oraz rodzina Ancutów: Katarzyna, Mariusz i Jan.

Za działalność promocyjną wyróżniono Jagodę Rusek, a w kategorii kultura Mariusza Ambrożuka, Dariusza Kowalewskiego, Marka Bratkowskiego, Danutę Ławnik, Arkadiusza Garbarza i Józefa Ładonia.

W kategorii turystyka wyróżnienia otrzymali: Tomasz Hołyński i Władysława Klimczak, a w kategorii działalność społeczna: Mariusz Groblica, ks. Ryszard Fido, Irena Mańkowska oraz stowarzyszenie Razem dla Strzelec.

Za działalność gospodarczą wyróżniono gabinet weterynaryjny Omnivet Marcina Węgrzyna, firmę JM Projekt Jakub Mandźij, Spółdzielnię Mieszkaniową w Strzelcach oraz firmę Kaczmarczyk Sp. z o. o.

Agnieszka Drzewiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.