Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku doczeka się w końcu remontu?

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
(jan)

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku doczeka się w końcu remontu?

(jan)

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku złożył niedawno do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o dofinansowanie remontu sali widowiskowej.

Przypomnijmy: dziś sala nie jest tym, z czego mieszkańcy i uczestnicy zajęć w ośrodku mogą być dumni... - Znajduje się w niezbyt ciekawym stanie - przyznawał nam już kilka miesięcy temu Grzegorz Zwarycz, dyrektor ośrodka. Dlatego, jak zaznaczał wówczas, jest ona priorytetem, jeśli chodzi o wszelkie remonty.

Po przekształceniu ośrodka i wydzieleniu go na osobną, pozabudżetową jednostkę, udało się co prawda wykonać pewne prace, m.in. uwolnić nieco przestrzeni na samej sali poprzez wyrzucenie starych rzeczy, jednak to była zaledwie kropla w morzu potrzeb. Do zrobienia jest choćby cała elektryka, która znajduje się dzisiaj w złym stanie. Nic więc dziwnego, że w końcu, gdy pojawiła się pewna szansa na remont, natychmiast z niej skorzystano. Jak się dowiedzieliśmy, zakres prac obejmowałby remont samej sali, sceny, zaplecza gospodarczego a także schodów doprowadzających na piętro. Zakupiony zostałby też nowy sprzęt, oświetlenie i nagłośnienie.

Koszty tej inwestycji wstępnie oszacowano na 370 tys. zł.

Dzięki dofinansowaniu gmina zyskałaby aż 85 proc. ich zwrotu. Czy się uda? Czas pokaże. Do tematu wrócimy.

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.