Gminy i powiaty w Lubuskiem mogą dostać na remonty dróg w sumie 170 mln!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jarosław Miłkowski

Gminy i powiaty w Lubuskiem mogą dostać na remonty dróg w sumie 170 mln!

Jarosław Miłkowski

136,5 mln zł ma rząd dla Lubuskiego na tegoroczne remonty dróg gminnych i powiatowych. Do tego jeszcze 33,5 mln zł na inwestycje kilkuletnie! Właśnie rusza Fundusz Dróg Samorządowych.

- To jest kwota, jakiej nigdy na drogi samorządowe nie było! – mówi wojewoda Władysław Dajczak. Wczoraj poinformował, że tylko w tym roku na remonty i budowy dróg rząd przeznaczył 136,5 mln zł. To pieniądze, które będą w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zastępuje on dotychczasowy Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej (w ostatniej edycji do rozdania było tu „tylko” 47,7 mln zł).

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.