Renata Hryniewicz

Gminy mają zwrócić miliony farmom wiatrowym, bo zmieniła się ustawa

Zwrot nadpłaconego podatku za wiatraki może pogrążyć gminy Fot. Kapica Krzysztof Zwrot nadpłaconego podatku za wiatraki może pogrążyć gminy
Renata Hryniewicz

Słubice - 2 mln zł. Rzepin - 4 mln zł. Tyle, w myśl nowej ustawy, gminy muszą zwrócić farmom wiatrowym za podatek od wiatraków. Wiatraki mają też Strzelce Krajeńskie, jednak zwrot podatku ich nie dotyczy, bo gmina była ostrożna...

7 czerwca Sejm przyjął nową ustawę o odnawialnych źródłach energii. Przepisy już weszły w życie.

Ustawa przywraca poprzednie zasady (sprzed dwóch lat) opodatkowania wiatraków. A to oznacza, że gminy mają nie lada problem. Nowe przepisy mówią o zwrocie „nadwyżki”, licząc od początku 2018 r. W dużym skrócie: gminy muszą zwrócić farmom wiatrowym grube miliony!

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.