Gorzów: 20 tys. seniorów będzie mieć zniżki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: 20 tys. seniorów będzie mieć zniżki

Tomasz Rusek

Najpóźniej w piątek poznamy szczegóły „Karty Seniora”, czyli zniżkowego programu dla gorzowian po 60. To oznacza ulgi dla 20 tys. z Was!

- Już dopinamy wszystkie szczegóły karty. W czwartek przedstawimy je prezydentowi. Program zniżek obejmie osoby po 60. roku życia. Jakie to będą zniżki, gdzie, w jakiej wysokości? Cały czas czekamy na odpowiedzi ze sklepów i innych placówek, którym zaproponowaliśmy udział w programie, czyli poprosiliśmy ich o udzielanie upustów - wyjaśnia Hanna Gill - Piątek, która kieruje miejskim wydziałem spraw społecznych. Czyli konkretów podać nie może.

Każdy klient cenny

Z naszych informacji wynika, że na razie tańsze bilety i niższe ceny seniorom chce oferować kilkanaście instytucji, salonów i sklepów. Niewiele? Owszem, ale przecież to dopiero początek programu.
Na pewno wchodzi w to księgarnia „Tak Czytam” z ul. Sikorskiego 106. Jej szefowa Edyta Prochera zdradza, że już odesłała potwierdzenie do magistratu i czeka na specjalną naklejkę, którą oznaczy drzwi. - Każdy klient jest dla nas cenny. Dlatego wchodzimy w każdy program, który poszerza ich grono. A przecież osoby po 60. bardzo lubią czytać - mówi E. Prochera.
Na co jeszcze liczą emeryci i renciści? Zapytaliśmy ich wczoraj. Panie Wiesława i Mariola, odpoczywające w parku przy ul. Wawrzyniaka, chciałyby zniżek np. do prywatnych salonów rehabilitacji albo na koncerty. - Zdrowie i kultura. Na to zawsze brakuje pieniędzy. Może więc gdyby było taniej w tych dziedzinach, w portmonetce nie byłoby tak pusto - mówiły ze śmiechem.
Z kolei Anna Szyniak nie odmówiłaby zniżek do zakładów fryzjerskich, do sklepów z odzieżą czy do... optyka. - Okulary to drogie „hobby”. Może jakiś salon będzie dawał upusty? - nie kryje nadziei.

Apteki mile widziane

Czesław Ganda, który kieruje Uniwersytetem Trzeciego Wieku, jest przekonany, że karta będzie cieszyła się wielkim powodzeniem. - Osoby starsze liczą każdy grosz. Jeśli dostaną rabaty, to jestem pewny, że będą częściej i chętniej uczestniczyć np. w koncertach. Bo drogie bilety często były przeszkodą nie przeskoczenia - tłumaczy. Podkreśla, że karta musi mieć też partnerów związanych z usługami pielęgnacyjnymi, zdrowotnymi. Pożądane będą np. apteki.
- Dobrze, że w końcu dostrzeżono nasze prośby o jednolity, bogaty program zniżkowy. Osób starszych przybywa. Oni też są klientami! - dodaje jeszcze prezes Ganda.

Identycznego zdania jest radny Paweł Ludniewski, który ostatnio w interpelacji pytał o „Kartę Seniora”. - Zgodnie z uchwałą program musi być gotowy do uruchomienia najpóźniej 31 marca, czyli teraz, w piątek. Dopytam o to także na środowej sesji - zapewnia radny.

Sesja będzie dziś (29 marca) o 15.45 w sali pod magistratem przy ul. Sikorskiego 3-4.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.