Tomasz Rusek

Gorzów: absurd w magistracie. Urząd żądał dokumentu, który... jeszcze nie istnieje

Kartę w sierpniu zaprezentowali (od lewej): Patryk Broszko, Jacek Wójcicki i Sebastian Pieńkowski Fot. materiały miasta/archiwum GL Kartę w sierpniu zaprezentowali (od lewej): Patryk Broszko, Jacek Wójcicki i Sebastian Pieńkowski

Tomasz Rusek

Gorzowianie przypadkiem odkryli lukę w przepisach: żeby dziś wyrobić sobie kartę mieszkańca, potrzebny jest dokument, który... nie istnieje. Magistrat przeprasza i zapewnia, że już uszykował niezbędną poprawkę.

O sprawie powiadomił nas w środę Czytelnik Kamil, któremu, pomimo starań, nie udało się wyrobić karty mieszkańca. Gdy zaczęliśmy sprawdzać jego zgłoszenie, okazało się, że wcale nie był pierwszym ani nie ostatnim gorzowianinem, który zderzył się z noworocznym absurdem. Skala niezadowolenia ludzi była tak duża, że magistrat w trybie natychmiastowym przygotował specjalną poprawkę przepisów. Znamy najważniejsze szczegóły zmian!

Karta mieszkańca to kawałek plastiku, który uprawniać ma do zniżek i upustów tych, którzy mieszkają w Gorzowie i - bardzo ważne! - w Gorzowie płacą podatki. Dlatego tak istotny jest druk PIT za rok poprzedzający złożenie wniosku, na którego pierwszej stronie jest wpisany urząd skarbowy, w którym starający się o kartę rozlicza dochody. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.