Tomasz Rusek

Gorzów: absurd w magistracie. Urząd żądał dokumentu, który... jeszcze nie istnieje

Kartę w sierpniu zaprezentowali (od lewej): Patryk Broszko, Jacek Wójcicki i Sebastian Pieńkowski Fot. materiały miasta/archiwum GL Kartę w sierpniu zaprezentowali (od lewej): Patryk Broszko, Jacek Wójcicki i Sebastian Pieńkowski

Tomasz Rusek

Gorzowianie przypadkiem odkryli lukę w przepisach: żeby dziś wyrobić sobie kartę mieszkańca, potrzebny jest dokument, który... nie istnieje. Magistrat przeprasza i zapewnia, że już uszykował niezbędną poprawkę.

O sprawie powiadomił nas w środę Czytelnik Kamil, któremu, pomimo starań, nie udało się wyrobić karty mieszkańca. Gdy zaczęliśmy sprawdzać jego zgłoszenie, okazało się, że wcale nie był pierwszym ani nie ostatnim gorzowianinem, który zderzył się z noworocznym absurdem. Skala niezadowolenia ludzi była tak duża, że magistrat w trybie natychmiastowym przygotował specjalną poprawkę przepisów. Znamy najważniejsze szczegóły zmian!

Karta mieszkańca to kawałek plastiku, który uprawniać ma do zniżek i upustów tych, którzy mieszkają w Gorzowie i - bardzo ważne! - w Gorzowie płacą podatki. Dlatego tak istotny jest druk PIT za rok poprzedzający złożenie wniosku, na którego pierwszej stronie jest wpisany urząd skarbowy, w którym starający się o kartę rozlicza dochody. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.