Gorzów: ale paradoks! Nawet jeśli nowe torowisko będzie w terminie i tak nie przejadą nim tramwaje

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: ale paradoks! Nawet jeśli nowe torowisko będzie w terminie i tak nie przejadą nim tramwaje

Tomasz Rusek

To dopiero paradoks. Pierwsza duża inwestycja, która może być wykonana w terminie, śmiało mogłaby... zaliczyć opóźnienie. Bo po nowych torach i tak długo jeszcze nie przejedzie żaden tramwaj.

W środę, 11 lipca - po czterech miesiącach blokady - kierowcom udostępniono przejazd przez torowisko w ul. Dowgielewiczowej. Był zamknięty, bo wymieniano na przejeździe torowisko. Ten kawałek szyn to element wielkiej przebudowy sieci tramwajowej wzdłuż ul. Walczaka. Z tego powodu setki mieszkańców pobliskich bloków przy ul. Dowgielewiczowej, Kućki, Korcza i Papuszy musiało jeździć objazdem od ul. Górczyńskiej. Od wczoraj mogą jeździć jak kiedyś: szybciej i wygodniej - torowisko już wymieniono.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Anna Kubiak

Piszecie że jeszcze długo tedy nie przejedzie żaden tramwaj? Ani słowa nie ma w artykule z jakiego powodu nie pojedzie tak długo(oczywiście opóźnienia na innych odcinkach) ani tego kiedy można się spodziewać pierwszych przejazdów.Artykuł nie kompletny,a każecie sobie za niego jeszcze płacić...

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.