Tomasz Rusek

Gorzów: ambasador miasta - to brzmi dumnie. Mamy dziesięcioro nowych! Poznajcie ich!

Niektórzy z nowych ambasadorów Fot. materiały miasta Niektórzy z nowych ambasadorów
Tomasz Rusek

W ramach akcji promocyjnej #StądJestem miasto chwaliło się znanymi mieszkańcami. Teraz do grona sportowców, muzyków, artystów dołączyli trochę zwyklejsi gorzowianie. Ale też wyjątkowi!

Pomysł od początku był prosty: magistrat poprosił znanych gorzowian o to, by przypomnieli, że pochodzą właśnie znad Warty. Do akcji przyłączyli się - za darmo - m.in. muzyk Adam Bałdych, wokalista Dawid Kwiatkowski, żużlowiec Bartosz Zmarzlik, aktorka Małgorzata Kocik, prezenter i showman Krzysztof „Jankes” Jankowski czy znakomici szefowie kuchni: Dawid Szkudlarek, Łukasz Konik i Paweł Salamon.

Jednak już wtedy głośno mówiono, że do grona popularnych, znanych i lubianych dołączą wkrótce też nieco bardziej zwykli mieszkańcy. To dla nich ogłoszono projekt: „Dołącz do nas, zostań ambasadorem Gorzowa”. - Przez trzy miesiące czekaliśmy na zgłoszenia mieszkańców, którzy czują więź z Gorzowem i chcieliby dołączyć do grona oficjalnych ambasadorów. Swoje historie, będące rozwinięciem myśli „Gorzów dla mnie to” mieszkańcy mogli przesyłać na adres urzędu drogą pocztową lub na specjalnie utworzony na cel akcji adres e-mail. Listy docierały do nas zarówno tradycyjną drogą pocztową, jak i elektroniczną. Te przynoszone przez listonosza najczęściej były zaopatrzone w dodatkowe zdjęcia, wiersze lub inne dokumenty - poinformowała wczoraj Marta Liberkowska, dyr. miejskiego wydziału promocji i informacji.

Nowymi ambasadorami zostali:

Oficjalną prezentację nowych ambasadorów i premierowy pokaz spotu promującego miasto z ich udziałem (to była nagroda za udział w akcji), zaplanowano jest na koniec listopada. Wówczas również poznamy kolejnych ambasadorów Gorzowa VIP, czyli znane i popularne osoby związane z miastem.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.