Gorzów: bierz koc i idź na trawę. Tak po prostu poleżeć! Bo przecież wolno!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Sikorski
Tomasz Rusek

Gorzów: bierz koc i idź na trawę. Tak po prostu poleżeć! Bo przecież wolno!

Tomasz Rusek

Kiedyś nie wolno było nawet deptać trawników. Dziś można na nich rozkładać koce. I to nie czyjaś łaska, a przepis. Korzystajcie z niego. Byle z głową i bez szkody dla zieleni!

Koce można rozłożyć wszędzie tam, gdzie... chcecie. Byle był to miejski skwer czy trawnik. A gdzie gorzowianie robią to najczęściej? Na łąkach przy Filharmonii Gorzowskiej, na zielonych błoniach koło Warty (po stronie Zawarcia, po obu stronach mostu), w centrum - czasami - w Parku Wiosny Ludów. Na Górczynie w kilku miejscach: kocowników widzieliśmy choćby w parku Górczyńskim, w Parku 750-lecia ale też na trawniku za galerią Manhattan.

Moda na wykorzystywanie trawników do wypoczynku zaczęła się równo pięć lat temu. To wtedy magistrat, kierowany jeszcze przez Tadeusza Jędrzejczaka, odpalił akcję „Leż jak chcesz”. Miała ograniczony zasięg: urząd nie zezwolił leżeć wszędzie, ale wskazał 43 lokalizacje pod taki relaks i oznakował je tabliczkami z napisem „Leż jak chcesz - strefa wolnej trawy”.
Problem w tym, że często miejsca te były zanieczyszczone przez psy, a po kilku tygodniach wandale poniszczyli większość tabliczek. Jednak pojedyncze osoby skorzystały z zaproszenia i faktycznie wtedy można było tu i tak dostrzec pierwsze koce.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.