Gorzów: Była Grota Sztuki, jest MagnetOffOn

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Drzewiecka
Agnieszka Drzewiecka

Gorzów: Była Grota Sztuki, jest MagnetOffOn

Agnieszka Drzewiecka

Nietypowy, pełen gorącej, funkowej muzyki wernisaż Piotra Kulona - takie były walentynki w MagnetOffOnie z okazji otwarcia tego klubu.

W walentynkowy weekend w wielu gorzowskich lokalach pełno było serduszek, czerwonych róż czy baloników oraz konkursów dla zakochanych.

W klubie MagnetOffOn (była grota solna pod łaźnią) żadnych serduszek nie było, był natomiast wernisaż malarstwa, i to nietypowy. Artysta Piotr Kulon zaprezentował swoje obrazy, a potem, jako Dj Nick Name puszczał gościom muzykę funk. Jak twierdzi, to właśnie funk inspiruje go do tworzenia obrazów.

Wernisaż był pierwszym wydarzeniem z cyklu „Obrazy dźwięku”, którego pomysłodawcą jest Michał Kulisz. Podobne imprezy odbywać się będą w MagnetOffOnie raz w miesiącu.

MagnetOffOn to nowa odsłona miejsca, w którym wcześniej działała Grota Sztuki. Klub tworzą gorzowscy artyści i animatorzy kultury, wielu z nich związana była z legendarnym klubem Magnat. W MagnetOffOnie znalazły się tam stoły, krzesła czy kanapy, które przez dekady używane były w klubie Magnat.

Agnieszka Drzewiecka

Jestem dziennikarką gorzowskiej redakcji Gazety Lubuskiej, piszę o sprawach powiatu strzelecko - drezdeneckiego, a także o Gorzowie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.