Gorzów chce być „Razem w kryzysie”. Zachęca do kupowania voucherów u gorzowskich firm

Czytaj dalej
Fot. Pixabay/materiał ilustracyjny
Jarosław Miłkowski

Gorzów chce być „Razem w kryzysie”. Zachęca do kupowania voucherów u gorzowskich firm

Jarosław Miłkowski

Mieszkańcy będą mogli kupić bon na towar lub usługę i zrealizować go po ustaniu epidemii. Wszystkie oferty będą zgromadzone w jednym miejscu. „Razem w kryzysie” to kolejny pomysł Gorzowa na pomoc przedsiębiorcom.

Na czym polega „Razem w kryzysie”? To akcja, która ma wesprzeć lokalnych przedsiębiorców w czasie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Polegać ma na sprzedaży bonów o różnych nominałach na dowolne produkty i usługi z odroczonym terminem realizacji.

- Kupując bon na usługę, można pomóc przetrwać tym, bez których rozwój Gorzowa nie byłby możliwy – mówi prezydent Jacek Wójcicki.

Urzędnicy na stronie miasta (gorzow.pl) oraz na Facebooku i Instagramie (trzeba odszukać profil: Razem w Kryzysie) będą tworzyć bazę firm biorących udział w akcji. Mieszkańcy w jednym miejscu w internecie będą mogli zapoznać się z całą ofertą przedsiębiorców.

Sprzedaż bonów będzie odbywać się bezpośrednio pomiędzy przedsiębiorcą, który bierze udział w akcji a mieszkańcem.

- Przedsiębiorcy są siłą Gorzowa, dlatego tak ważne są wzajemne działania wspierające, do których zachęcamy, które pozwolą im przetrwać i utrzymać klientów w trudnym czasie. Każdy z nas ma swoje ulubione restauracje w mieście, sklepy czy inne punkty usługowe. To także od nas zależy, jaka będzie jakość życia po ustaniu epidemii – mówi z kolei wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.

„Razem w kryzysie” to kolejny pomysł gorzowskiego magistratu na pomoc lokalnym przedsiębiorcom w czasie kryzysu wywołanego koronawirusem. Wcześniej przygotowany został pakiet pomocowy Gorzowska Dycha, na który przeznaczono 10 mln zł. Urzędnicy będą mogli np. umorzyć czynsz za miejski lokal czy nawet pomóc w opłaceniu rachunków za prąd.

Czytaj również:
Skąd Gorzów bierze 10 mln zł na pomoc dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli i ucierpią z powodu kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa?

ZOBACZ WIDEO: Prezydent Gorzowa o pomocy dla przedsiębiorców w czasach kryzysu związanego z koronawirusem

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.