Gorzów chce dać milion na remont katedry. Sprawa dzieli radnych i mieszkańców

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzów chce dać milion na remont katedry. Sprawa dzieli radnych i mieszkańców

Jarosław Miłkowski

W środę, 17 października, rada miasta w Gorzowie ma zdecydować o przekazaniu 1 mln zł na remont katedry. Sprawa dzieli radnych oraz naszych Czytelników.

- Czy zagłosujemy za przekazaniem pieniędzy na remont katedry? Oczywiście! To jest zresztą pytanie retoryczne chyba dla wszystkich klubów - mówił nam we wtorek 16 października Sebastian Pieńkowski z PiS. Dziś rada miasta, której jest on przewodniczącym, ma głosować nad przekazaniem 1 mln zł dotacji dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na - przytoczmy brzmienie uzasadnienia uchwały - „dofinansowanie prac budowlano-konserwatorskich przy wieży kościoła katedralnego, najcenniejszego gorzowskiego zabytku i największej średniowiecznej budowli sakralno-obronnej w regionie”.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.