Gorzów: cmentarz zarobił najwięcej od wielu lat! [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
(tr)

Gorzów: cmentarz zarobił najwięcej od wielu lat! [GALERIA]

(tr)

Gorzowianin chciał poznać zyski (albo straty) cmentarza przy ul. Żwirowej. Co się okazało? Komunalna nekropolia jest na plusie i ma zyski rekordowe w skali kilku sezonów.

Obywatel - jego dane, zgodnie z przepisami, zostały utajnione - skorzystał z prawa dostępu do informacji publicznej. Zapytał o wyniki finansowy cmentarza za czas od 2015 r. do dziś. Przypomnijmy: administruje nim obecnie spółka Inneko.

Odpowiedzi udzieliła mu wiceprezydent Małgorzata Domagała. Okazuje się, że nekropolia od dawna nie prosperowała tak dobrze. Ma rekordowe dochody z tytułu opłat cmentarnych, które wnosimy my, mieszkańcy, chowając bliskich na cmentarzu. W 2019 r. wpłynęło z tego źródła aż 2,3 mln zł (w 2018 r. było to 1,8 mln zł, w 2017 r. 1,9 mln zł).

Rekordowo duże były też jednak wydatki na administrowanie cmentarzem. Na ten cel w 2019 r. przeznaczono aż 1,2 mln zł (wcześniej odpowiednio 995 tys. zł i 858 tys. zł). Skąd wzrost wydatków? M. Domagała wyliczyła, że administrator miał zleconych więcej zadań, a na dokładkę musiał ponieść wyższe koszty związane z energią elektryczną czy wynagrodzeniami.

Też masz pytanie do magistratu? Możesz je zadać, wysyłając mail na adres: [email protected], albo wysłać lub zanieść pismo do kancelarii urzędu przy ul. Sikorskiego 3-4 lub ul. Myśliborskiej 34.

(tr)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.