Gorzów: co za absurd! Piesi chodzą po trasie wyłącznie dla rowerów, a obok rowerzyści.. jadą po chodniku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: co za absurd! Piesi chodzą po trasie wyłącznie dla rowerów, a obok rowerzyści.. jadą po chodniku

Tomasz Rusek

Na 28 kontrolowanych przejazdów trasą rowerową po górce ul. Walczaka tylko trzy razy nie szli nią piesi. Tymczasem to zakazane. - Grozi za to 50 zł mandatu - mówi szef gorzowskiej drogówki Marek Waraksa.

Do tej pory w mieście nie było takich tras: wyłącznie dla rowerów. Zrobiono ją dopiero wzdłuż górki ul. Walczaka na prośbę samych cyklistów. Powód? Spadek jest ostry, prędkości są tu znaczne, dlatego fani dwóch kółek zabiegali o wydzielony pas, by nie było zagrożenia staranowania pieszych. I trasa powstała. Na odcinku od samej góry do pierwszych domów przy Walczaka jest to droga wyłącznie dla rowerów z zakazanym ruchem pieszych. Niżej chodnik i ścieżka biegną już obok siebie.

Paweł Najdora z ekipy Rowerowy Gorzów wyjaśnia, dlaczego największy problem jest w niedzielę - bo ludzie wracają z Białego Kościoła i z przyzwyczajenia idą prawą stroną, czyli po trasie rowerowej.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.