Tomasz Rusek

Gorzów: dawny ratusz miał być perłą. A jest coraz większą ruderą [GALERIA]

Tak miał wyglądać zmodernizowany stary ratusz. Fot. materiały miasta Tak miał wyglądać zmodernizowany stary ratusz.
Tomasz Rusek

„Masakra”, „serce boli”, „normalnie wstyd” czy „ręce opadają” - to najłagodniejsze komentarze gorzowian na widok niebieskiego daszku, który zamontowano dookoła zabytkowego ratusza. - A może to początek remontu? - nie traci nadziei jeden z Czytelników.

Gdyby ktoś nie wiedział, to zabytkowy ratusz stoi przy ul. Obotryckiej, po sąsiedzku z obecnym magistratem. Oba budynki łączy wielki dziedziniec. Dlatego od lat mówi się, że stare z nowym trzeba połączyć i tak stworzyć nowoczesny, piękny urząd.
W 2016 r. wydawało się, że od gadania władze miasta przejdą do czynów. Ogłoszono bowiem wyniki konkursu architektonicznego i wybrano piękny projekt modernizacji starego ratusza, który przygotowała poznańska pracownia Arpa.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.