GORZÓW: dlaczego za książkami o mieście trzeba stać jak w kolejce za mięsem? Należy to zmienić!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

GORZÓW: dlaczego za książkami o mieście trzeba stać jak w kolejce za mięsem? Należy to zmienić!

Tomasz Rusek

Z jednej strony jest we mnie radość: bo przecież gorzowianie szturmem ruszyli po książkę o mieście! Z drugiej jest sporo żalu: bo wielu mieszkańców odprawiono z kwitkiem, gdyż zabrakło egzemplarzy.

Mowa, oczywiście, o albumie ze zdjęciami Waldemara Kućki, którego premiera miała miejsce 11 stycznia. Przez to, że wydanie książki dofinansowało miasto, nie wolno było jej sprzedawać. Można był tylko rozdać. Efekt? Już znamy: gigantyczna kolejka przed muzeum, tłum w sali, nerwy przy wydawaniu kolejnych tomów i - na moje oko - jakoś setka odprawionych z kwitkiem.

- Nie może być tak, że książkę dostaje ten, kto pierwszy ustawi się w kolejce. Widziałem tak całe rodziny. Po co im pięć albumów? - mówił poirytowany pan Paweł, dla którego zabrakło egzemplarza. Ale nawet ci, którzy dostali książkę, wskazywali, że to szaleństwo.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.