Gorzów: Dziękujemy Wam za serce! I rekordową zbiórkę w finale WOŚP!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: Dziękujemy Wam za serce! I rekordową zbiórkę w finale WOŚP!

Tomasz Rusek

- Doceniamy nie tylko hojne datki. Te grosiki też mają wielką moc. Dziękujemy! - mówi o gorzowskim finale WOŚP jego współorganizatorka Marta Ciećwierz.

Zadowolona? Zmęczona?
Bardzo. To była rekordowa zbiórka. Nigdy tyle nie zebraliśmy, ile podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ile dokładnie?
(Marta próbuje przytoczyć dokładne kwotę co do złotówki, ale po chwili ze śmiechem odpuszcza - dop. red.) 300 tys. zł jest przekroczone. O minimalne grosze, ale przekroczone.

A co ze zmęczeniem?
Na pewno wszyscy zaangażowani w organizację finału odczuwają jakieś zmęczenie. Poza rekordowymi pieniędzmi była też rekordowo długa praca. Skończyliśmy o 8.00 nad ranem. Tak długo nigdy nie siedzieliśmy. Teraz mamy dwa miesiące luzu i potem zaczynamy przymiarki do kolejnego finału.

Co wypaliło w tym roku?
Na pewno zaangażowanie wolontariuszy i zebrana kwota. Cała organizacja była znakomita. No i fakt, że trzy sztaby działały razem, była jedna scena, jedno miejsce na finał.

Czytaj więcej 26 stycznia w papierowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” oraz w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Które lubuskie gminy są najbogatsze, a które najbiedniejsze? [RANKING]

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.